ODDĚLENÍ POHYBU A TANCE 

Michal Šaray

 " Je mnoho různých povolání, ale tanec je poslání ve kterém čas není ničím a jeho náplň vším. " 

ODDĚLENÍ TANCE A POHYBU

 

O oddělení : 

O tanci se již napsalo hodně, pro každého tanec znamená něco jiného. Pro někoho může být koníčkem, zábavou, inspirací, odpočinkem, uměním, prací a dokonce i smyslem života. Oddělení tance a pohybu na Mezinárodní konzervatoři Praha, spolupracuje se všemi odděleními napříč a naším posláním je studentům konzervatoře tanec představovat formu svobody, projevu a vyjádření se. Tanec představujeme formou propojení na každém z oddělení Mezinárodní konzervatoře. V tomto roce jsme si dali za cíl tanec ukázat ve všech možných podobách a tanečních stylech. Předávat studentům naše zkušenosti a společně využít všech možných forem, protože tanec se každým dnem neustále zdokonaluje, modernizuje a nalézá mnoho nových a zajímavých možností a forem. Oddělení tance a pohybu zrealizovala v minulých letech, mnoho velmi úspěšných tanečních projektů. Ve spolupráci se všemi odděleními konzervatoře, jmenujme projekty Legenda jménem Whitney, Divas nebo M5J. Kromě tance samotného se snažíme studentům, zejména na oddělení populárního, jazzového, nebo rockového zpěvu, představovat pohyb formou celkového dojmu zpěváka / studenta/ na jevišti, jako velkou součást profesionální prezentace. Klademe důraz i na posilování a zpevnění celého těla, na požádání i sestavujeme zdravý jídelníček, radíme se správnou životosprávou. 

 

Vizuál pro zpěváky a zpěvačky, jeho prezentace na pódium. 
Chůze na podpatcích a celkové držení těla. 
Komunikace s publikem, s tanečníky a s kapelou. 
Výraz těla a tváře. 
Správné použití gest a emocí. 
Poradenství ohledně oblečení, vlasové poradenství a celkové image zpěváka, zpěvačky. 
Najít pro každého ve vzájemné spolupráci jeho osobnost. 

Zdravá výživa, jídelníček: 
Poradenství zdravé výživy a životosprávy pro zpěváky. 
Péče o postavu a celkový image zpěváka: 
Pravidelné posilování celkového těla. 

Michal Šaray

VEDOUCÍ ODDĚLENÍ

Zakladatel historicky první romské taneční skupiny M Dance Club, která se věnovala po dobu více jak 12ti let streetovému tanci. V roce 2005 a 2008, získala skupina nejvíce možné ocenění. Stala se mistrem České republiky a Evropy a byla nominována na taneční skupinu roku. Jeho choreografie jste mohli vidět ve filmu Alice Nellis – Tajnosti. V TV reklamních spotech pro USA, Turecko, Čínu. Vytvořil choreografii after party pro Českou Miss na Letišti Ruzyně, s Chorvatskou superstar Patrickem Jurdičem procestovali Česko, Rakousko, Slovinsko, Chorvatsko ….. na světovém tour Samorecida. Jako choreograf a tanečník pracoval pro klienty Bohemia Sekt, Styl kabo, Awd, Dhl, Česká pošta, Wella, Miss Europe a mnoho dalších .. V Rusku se střídal na jedné stage s hvězdami jako jsou Enriko Iglesias, Graig David nebo Lara Fabian. Dva roky pracoval pro cestovní kancelář Magic life v Turecku a Tunisu, kde pořádal pěvecko taneční show pro více jak 2000 turistů z celého světa. S kapelou Guločar se stal dvakrát po sobě předskokanem legendě funky James Brownovi V pražské O2 aréně. Na Mezinárodní konzervatoři Praha vytvořil choreografii pro muzikál Superstar company v režii Vojtěcha Lavičky a za roli Moc Emoc byl nominován na cenu Thálie. Společně se všemi odděleními vytvořil projekty jako Legenda jménem Whitney Houston, Divas nebo M5J.

Více na www.msaray.com

 

Pavla Harangova, DiS.

Ivana Benešová

1997-2005 - 1.Soukromá taneční konzervatoř v Praze - vystudovala s absolutoriem 
2002 - hostovaní v Tartu(Estonsko) -

Galavečer tanečních konzervatoří 
2003-2005 - praxe Státní Opera Praha v baletech Dáma s kaméliemi a Popelka 
2003 - účast a postup na Mezinárodní baletní soutěži v Brně 
2001 - účast v soutěži a workshopu Grand Prix de Lausanne 
2003 - účast v soutěži a workshopu Grand Prix de Lausanne 
2005 - 2007 - členka baletního souboru v Národním divadle v Brně 
2007-2010 - členka baletního souboru ve Státní Opeře v Praze 

od 2010 účinkování v muzikálech - Mata Hari (divadlo Broadway v Praze), Horečka sobotní noci a Atlantida ( divadlo Kalich), Mefisto ( div. Hybernia) , Ples Upírů ( Goja Hall) , Iago ( Hybernia), Galileo (Hybernia) 

lektorka a choreografka - taneční studio Stream of Dance 
- Mezinárodní konzervatoř Praha 
asistentka choreografie - Ples Upírů ( divadlo Goja Hall), Iago ( divadlo Hybernia) 
choreografka - dětský muzikál Sherezada ( divadlo Hybernia) 
- festival Petra Dvorského ( pro Aliatrix) 
- Fantom Opery ( divadlo Goja Hall) 

Vzdělání: Pražská konzervatoř obor balet, Leningradská baletní škola Vaganová. Pedagog a vedoucí pracovník se zaměřením na pohybovou a taneční složku více než s 14ti letou zkušeností v oblasti vedení pedagogiky výuky tance s více než 25ti letou praxí v oboru balet a tanec. Pracovní zkušenosti: Ostravské divadlo , Ostrava – členka souboru, Pražský komorní balet Pavla Šmoka, Národní divadlo, Praha, Neptun Praha, ProFactory, Baletní škola ZŠ Vratislavova, Konzervatoř a vyšší odborná škola Jaroslava Ježka, Baletní Pilates - Říčany, Mezinárodní baletní seminář - Chorvatsko

 

Jana Sochůrková

od r. 1979 bsolvovala přípravku baletu ND v Praze, kde účinkovala v mnoha baletních představeních, ztvárnila hlavní dětskou roli v baletu Louskáček. Hostování také v moskevském Velkém divadle, účinkování v baletu Mefistofeles při hostování ND ze Sofie. Souběžně se věnovala sportovní gymnastice. Vystudovala soukromou taneční konzervatoř. Několikrát se zúčastnila Mezinárodního týdne tance. V r. 1994 jako členka taneční skupiny “ Děti swingu “ Heleny Brouskové účinkovala v několika tanečních představeních HDK ( Zasněžená romance, Sny z Nového Yorku ), kde kromně swingového tance se také začala věnovat stepu. V r. 1995 si vyzkoušela sportovní aerobic ( 1. místo MČR, 5. místo ME ). V letech 1999 – 2004 působila v baletním souboru Státní opery Praha se kterou se zúčastnila v r. 2001 turné po Japonsku. Byla členkou taneční skupiny “Universal Dancers “ Pavla Strouhala... - spolupráce např. na turné Daniela Landy ( Československo 2008) a Karla Gotta ( Karel Gott 2014) dále se podílela na akcích jako např. Miss ČR, Elite model Look a na dalších zábavných pořadech. Úspěšně absolvovala konkurzy pro muzikálové projekty v Hamburku – Cats a Starlight Expres. Podílela se na tanečních projektech Carmen, Romeo a Julie, Rusalka ( Křižíkova fontána ), Velká muzikálová show, Pomáda Show ( koncertní turné ), Křížem krážem muzikálem ( muzikálové pásmo - divadlo Broadway). Filmové projekty- Kvaska ( tanečnice Melisa ) atd... Účinkování v muzikálech: 
Dracula (1995 ) 
Vlasy 
West Side Story

( Clarice – Hudební divadlo Karlín ) 
Cats

( Kasandra, swig Electra – divadlo Milenium ) 
Starci na chmelu ( Palác Blaník Praha) 
Jack rozparovač ( Viktoria - divadlo Kalich ) 
Touha ( Karolína Kloubková – divadlo Kalich ) 
Krysař ( divadlo Kalich ) 
Kudykam ( Státní opera Praha ) 
Golem, Baron Prášil, Lucrezia Borgia, Alenka v kraji zázraků, Sibyla, Tři mušketýři

( divadlo Hybernia ) 
Adéla jestě nevečeřela, Ať žije rockenroll, Kleopatra, Vánoční zázrak, Tři mušketýři, Angelika, Muž se železnou maskou,

( divadlo Broadway ) 
Chicago ( Liz – divadlo J.K. Tyla Plzeň ) 
Nine ( divadlo J.K. Tyla ) 
Cats ( Exotika – divadlo J.K. Tyla ) 
Komik ( Stavovské divadlo ) 
Romeo a Julie ( Fórum Karlín) 
Lucie, Dracula, Vražda za oponou, Addams family, Čas růží ( Hudební divadlo Karlín ) 
Působila také jako asistentka choreografa muzikálu – Cats, Touha, Johanka z Arku, Nine, Chicago..

Jako stálý člen působím v Divadle Na Fidlovačce a vystupuji jako host na chebské scéně.

2014

Jako hostující herec působím v Městském divadle v Mladé Boleslavi, kde zaskakuji v roli generála Otise v inscenaci Pane, vy jste vdova v režii Zdeňka Bartoše a moc si užívám spolupráci s dalším sympatickým souborem.

2013 

Na pozvání ředitelky divadla a skvělé herečky Elišky Balzerové se stávám členem souboru pražského divadla na Fidlovačce. Další divadelní přístav, další zkušenosti a noví přátelé.

2011

Zahajuji své hostování v plzeňském divadle Alfa, kde jsem pod vedením režiséra Petra Vodičky ztvárnil hlavní roli v pohádce Křesadlo od H. Ch. Andersena. Byl to pro mě nostalgický návrat do světa loutek a magie, ve kterém jsem kdysi začínal jako herec Divadla rozmanitostí.

2008

Odcházím z Mostu a stávám se hercem Západočeského divadla v Chebu. V krásném kulturní městě v západních Čechách nacházím spousta nových přátel a jsem mile překvapen, že někde může divadlo skvěle fungovat jako celek.

2002

Začíná moje angažmá na prknech jedné z našich největších scén, Městského divadla v Mostě. Vstup do činoherního souboru nebyl zrovna jednoduchý a bylo nutné na sobě hodně pracovat, naštěstí trpělivost skutečně přináší růže.

2000

Sbírám zkušenosti v oblasti loutkového a alternativního divadla během svého prvního profesionálního angažmá v Divadle rozmanitostí. První angažmá, první divadelní rodina, první bujaré oslavy života a spousta věrných přátel mezi loutkami.

1994

Jako člen několika neprofesionálních souborů (např. Dialog nebo Okřídlený vůl) zahajuji svou divadelní kariéru. Vděčím za to knize o The Living Theatre, která vzbudila mou touhu tvořit umělecká díla, která mají vyšší hodnotu.

Herec, kterého jste mohli vidět na scénách Národního divadla, Divadla Na Fidlovačce, Divadla na Vinohradech, Městského divadla v Kladně, Západočeského divadla v Chebu, v Karlových Varech nebo v Městském divadle v Mostě.

Známý z filmů Zejtra napořád, Jak se moří revizoři, Poslouchej nebo ze seriálů Gympl s ručením omezeným, Rapl, Kriminálka Anděl, Čechovi a dalších.

Zabývá se psaním scénářům na míru a v roce 2019 vydal svou třetí básnickou sbírku “Mezi svými rýmy”. Je autorem mnoha hudebních projektů a jeho píseň “Zas bude líp” byla využita jako průvodní píseň ve filmu Jak se moří revizoři.

Jako moderátor je často angažován již od roku 2000 a to na městských plesech (Cheb, Most, Praha, Hodonín..), maturitních plesech (desítky plesů po celé ČR), Městských slavnostech (Plzeň, Praha, Cheb, Most, Chomutov, Třebíč a mnoho dalších), diskusních pořadech na vlnách ČRo (Hosté Českého rozhlasu Plzeň, Bez opony..), nebo na prestižních akcích nejrůznějších partnerů (Vůně roku časopisu Žena a Život, konference Modré pyramidy, Kongres zdravotních sester v Mostě, Historický víkend v Plzni, Zažijte to znovu 2018, atd.).

Petr Batěk

MgA. Daniela Zálešáková

Absolventka DAMU oboru dramatická výchova, současně studovala na divadelní škole AHK v Amsterdamu fyzické divadlo a tanec, kterému se po studiu několik let věnovala. Po narození dětí přijala místo v souboru dětského divadla, se kterým sehrála stovky představení po celé republice. Vedle hraní se vždy věnovala tanci, výuce taneční a pohybové výchovy dětí, choreografii a v poslední době je i certifikovanou lektorkou jógy.

Radek Suchý

Připravujeme

Adresa

Olšanská 55/5, Praha 3, 130 00, Žižkov

 
Email:

konzervator.praha@seznam.cz

 
Tel:

608 359 995

Studijní oddělení:  úřední hodiny

PO a PÁ  13 - 15h
ÚT, STŘ, ČT  9 - 13h
 
V době letních prázdnin

STŘ 9-12, 13-14:30h

Kontakty

Vedoucí studijního oddělení

Mob : 608 359 995, Tel : 272 096 419

 

Ludmila Vacková - Odborná referentka

Mob: 777 712 478

2019  INTERNATIONAL CONSERVATORY PRAGUE

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon