ODDĚLENÍ JAZZOVÉHO ZPĚVU A WORLD MUSIC

ODDĚLENÍ JAZZOVÉHO ZPĚVU

A WORLD MUSIC

 

Motto oddělení : 

Mezinárodní konzervatoř Praha - Oddělení jazzového zpěvu a world music.
Mezinárodní konzervatoř Praha jako první konzervatoř v ČR nabízí maturitní i pomaturitní studijní obor "Jazzový zpěv a world music". Studium na oddělení umožňuje získat kvalitní vzdělání v oblasti jazzu (jako swing, blues, klasický jazz, jazzbossa, souljazz, jazzfunk, popjazz a gospeljazz, evrgreeny…), worldu (hudba celého světa) a příbuzných žánrů.

Studium zpěvu je individuálně doplněno o základy Hry na piano, Improvizaci, Intepretaci, Jevištní řeč, Základy herectví, Tanec, Vocálový zpěv, Gospelový zpěv, Muzikoterapie, Nahrávací studio, Práce s hudebními programy,.. teoretické předměty včetně žánrové harmonie zahrnují veškerou hudební vzdělanost a všeobecné vzdělání.

K praktickému procvičení slouží nácvik se školním big bandem, jazzovou kapelou, možnost účinkovat na koncert pořádaných školou, v klubech, v divadle v Korunní. Vše se koná v součinnosti s našimi kvalitními pedagogy. Absolvent může vykonávat svobodné povolání v oblasti populární hudby, najde uplatnění v oblasti hudebního školství, v pedagogice, psychologii, médiích, divadlech, hudebních klubech apod. Ve stejném oboru lze dále studovat na vysokých školách – HAMU, UK filozofická fakulta, JAMU, akademie v Polsku, v Londýně…

 

herečka

Filmy 

Rekvalifikace 2008

Sestra

Skrývačky (TV film)

To horké léto v Marienbadu (TV film)

O Ječmínkovi (TV film)

Smradi

Udělení milosti se zamítá (TV film)

 

TV seriály:

V rouše beránčím  TTV seriály

Specialisté(TV seriál)

Modrý kód (TV seriál)

Poslední šance 

Život a doba soudce A. K. (TV seriál)

Palebná síla 

Atentát (TV seriál) ,Smrt zbrojaře

Veterán , Prezident

Vyprávěj (TV seriál)

Něco končí, jiné začíná

Tsunami  ,Cesta domů

Strach,Jardův pád

Rakovina, Dvojčata

Milénium

Nagano,Nehoda

Poslové víry,Au-pair

Rozdělení republiky

Cibulkovy seznamy

další epizody ,Fitness

Vyprávěj (TV seriál), Civilka

The Rolling Stones 

Sbohem, babičko 

Praha plná trabantů

Několik vět,Shledání

další epizody (6)

Odsouzené (TV seriál)

Proč bychom se netopili (TV seriál)

Anděl na vodě

Ordinace v růžové zahradě (TV seriál)

Ulice (TV seriál)

Ivana Stejskalová

Tereza Nekudová

 herečka, vystudovala Pražskou konzervatoř, obor hudebně dramatický.

Hraje v pražských divadlech.
Jsou to: Divadlo V Řeznické, Divadlo Komedie, Národní divadlo, Divadlo Kolovrat. K vidění je také v muzikálech. Např. Městská divadla pražská, Ta Fantastika. Spolupracuje se skupinami Skyline, Second Infinity, Significant Other, Base Line aj. Dále se také věnuje tomu, že zajišťuje hudební spolupráci několika divadelním představením.
Její hlas můžeme slyšet v soundtracku u snímků Nuda v Brně a Perníková vež. Za kamerou se ještě výrazněji neprosadila. Hrála ve filmu JAK UKRÁST DAGMARU a v seriálu ULICE postavu Sašu Třešňákovou.

Filmy 

Ten, kdo tě miloval

BioBuddy

Obraz Doriana Graye (divadelní záznam)

Jak ukrást Dagmaru

Trapný večer (divadelní záznam)

Poklad (TV film)

 

TV seriály

Krejzovi (TV seriál)

Lékařovy nové šaty 

Modrý kód (TV seriál)

Sebeobětování? 

Sousedé (TV seriál)

Rapl (TV seriál)

Agent 

Doktor Martin (TV seriál)

Staré lásky 

První republika (TV seriál)

Andělíčkář

Ententýky (TV seriál)

Dobrá čtvrť (TV seriál)

Ulice (TV seriál)

Zdivočelá země (TV seriál)

Marťanský dopoledník (TV seriál)

Sophia Lamoš se narodila v Rakousku. Své umělecké vlohy uplatňovala již jako žákyně základní školy. V soutěži německy mluvících zemí, která se konala ve Státní opeře ve Vídni, zvítězila spolu s místním hudebním a dramatickým souborem nad soubory z Berlína a Vídně. Učila se hře na klavír a kytaru, chodila do baletní školy.Vystudovala hudební gymnázium BORG ve WienerNeustadtu.

Po maturitě odešla do Prahy za sestrou Doris a začala studovat zpěv na Mezinárodní konzervatoři Praha, obor populární zpěv. Vystupovala dvakrát v Rudolfinu s Pražským filmovým orchestrem. Zpívala rovněž s orchestrem Golden Big Band Prag. Je členkou hudební skupiny Mr. Elastic, působí též ve skupině Voilá, v různých kapelách, např. Mr. Elastik, Original Vintage Orchestra .

Její životní inspirací je Ella Fitzgrald, americký jazz 20. a 30. let a swing. Nezříká se však ani jiných hudebních žánrů, spolu se sestrou Doris nazpívaly několik klipů starých lidových písní z rodného Rakouska, kde uplatnily i svoji zálibu v jódlování.Žije v Praze, vstupuje pravidelně v Redutě a Jazz Docku, hraje též na klavír.

Sophia Lamoš

Herečka, dabérka, režisérka.

Producentka a umělecký šéf  Divadelní společnosti Starbag.

Zakladatelka a lektorka Starbag Ateliéru.

 

Vystudovala hudebně dramatický obor na Státní konzervatoři Praha v letech 1977 – 1983

Působila v divadlech:  Divadlo A.Dvořaka v Příbrami, Divadlo Na Vinohradech, divadlo Semafor, Divadelní společnost Josefa Dvořáka....

 

Ve filmu debutovala v roce 1978 ve snímku režiséra Jiřího Hanibala: „Leť, ptáku, leť.“!, v televizi o rok později (1979) v jedné z hlavních rolí inscenace "V pozdním dešti"...

Hrála v televizním muzikálu Stvoření světa, kde ztvárnila postavu Evy. 

Seriály ve kterých jste jí mohli vidět: např. Bambinot, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Náves, Vyprávěj, Ach ty vraždy!, Život je ples, Obchoďák, Cesty domů, Policajti z předměstí, Bezdružice, Ohnivý kuře, VIP Vraždy, Modrý kód...

 

Jako moderátorka působila v České Televizi, v Tv Nova a Tv Barrandov.

 

Nyní, mimo jiné, úzce spolupracuje s Českou televizí s redakcí pro děti a mládež (např. Studio Kamarád...) a produkcemi pořadů "Chcete mě?" a "Televizní klub neslyšících".

 

Od roku 1990 se intenzivně věnuje i dabingu, v němž působila nejen jako herečka-dabérka, ale i režisérka a úpravkyně dialogů. 

Svůj hlas propůjčila např. těmto slavným osobnostem: 

Nastassja Kinski, Julia Ormond, Jennifer Coolidge, Charlize Theron, Julia Sweeney, Catherine O’Hara, Leslie Hope, apod.

 

Od roku 2009 se věnuje i soukromé lektorské činnosti v oblasti herectví. 

 

V lednu 2019 uvedla jako producentka v české premiéře francouzskou divadelní komedii s názvem "Kdy to bylo naposledy", ve které hraje i hlavní ženskou roli. (Uvádí Divadlo Starbag v Divadle Bez Hranic a na zájezdech)

Radka Stupková


 

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. V současně době studeje skladbu v Praze na HAMU.

Pavel Nesit

Jana Rybníčková, DiS.

Ing. Santiago Ferreira

Zpívání se věnuji od malička V 15ti letech jsem se dostala pod křídla producenta Dana Hádla díky kterému jsem nazpívala veškeré ženské vokály na debutové cd Martina Chodúra (Lets celebrate), poslední CD Heleny Vondráčkové a nový singl Dary Rolins Všetko alebo nič. Vokalistka u Ewy Farne, Eriky Fečové Finalistka druhé řady soutěže Hlas Československa V roce 2015 jsem ztvárnila roli Kristýny ve filmovém muzikálu s názvem Muzikál aneb cesty ke štěstí Vystupuji s raperem Lipem s kterým mám úspěšný singl Kruhy který se několikrát umístil na 1. místě v hitpárádě Evropa 2 Dále jsem natočila píseň Múza s kapelou ATMO MUSIC s kterými společně s Lipem nyní pojedeme podzimní tour s názvem SEN V březnu 2016 jsem pokřtila debutové CD s kapelou PURPUR, s kterou už ale bohužel nespolupracuji Nyní točíme nové album s Jirkou Vidasovem a plánujeme ho během tohoto roku vydat

Santiago Ferreira, zpěvák, kytarista a skladatel se narodil v Sao Paulo v Brazílii. Zpěvu se věnuje už od svých šesti let, kdy začal jezdit na nejrůznější soutěže a festivaly. K hudbě ho vedl jeho otec Lair Brito, který je profesorem hudby a zároveň bubeníkem. Vystudoval zpěv a klasickou kytaru na univerzitě Toma Jobima v Brazílii a dále na Univerzitě v USA v UCLA. V šestnácti letech podepsal kontrakt se Sony Music a jeho písně se začaly hrát po celé Latinské Americe. Pak přišlo rozhodnutí procestovat Evropu, a tak je Santiago už desátým rokem v České republice. Spolupracuje s hudebníky z Brazílie, Uruguae, České republiky, Slovenska i Austrálie. Hraje na předních jazzových scénách nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Zdenka Trvalcová, DiS.

Slovenská zpěvačka Zdenka žije v Praze od roku 2002. Po ukončení studia klasického zpěvu začala v témže roce působit v pražských muzikálových divadlech. Zásadní pro její další kariéru se stala hlavní role Edith Piaf v představení "Edith Piaf – vrabčák z předměstí". Stala se nadšenou frankofilkou a do svého repertoáru zařadila nejen chansony Edith Piaf, ale i mnoho dalších známých francouzských písní. V roce 2010 potkala akordeonistu Michala Mihoka a společně založili kapelu VOILA!. Repertoár složený z netradičně pojatých známých francouzských hitů následně začali doplňovat o vlastní autorské písně. Ještě před vydáním debutového alba získali VOILA! cenu Český tučnák, udílenou mladým nadějným umělcům. Debutovým albem Décollage (2014) pak naděje do nich vkládané potvrdili. Úspěch u širšího publika zaznamenala především skladba Flip flops, která se probojovala na přední místa hitparády Radia 1 i slovenského Rádia FM. Kapela pravidelně koncertuje v Čechách a na Slovensku, momentálně se chystá na společný koncert se slavnými Paris Combo (FR) a zároveň připravuje materiál pro své nové album. Tradičnímu francouzskému chansonu se Zdenka nadále věnuje v sólovém koncertním programu ""La Belle Vie"; chystá se i natočení stejnojmenného alba, na kterém Zdenka zazpívá francouzský chanson ve spojení s gipsy swingem. Za doprovodu výborných muzikantů, akordeonisty Michala Mihoka, kytaristy Tibora Židy nebo houslistky Niny Marinové, představuje známé francouzské melodie takřka celého 20. století. Posluchači mají možnost slyšet nejen chansony slavné Edith Piaf, ale i písně Djanga Reinhardta, Serge Gainsbourga, Lucienne Delyle, Desirless a dalších. Stále pokračuje i její učinkování v muzikálech Divadla Broadway a v projektu Tango Underground Fiesta, který se věnuje argentinskému tangu.

Bc. Stiliana Dimitrová

Stiliana Dimitrova v Bulharsku v hudební rodině. Matka je vynikají profesionální klavíristka, otec profesionální trumpetista. Od útlého věku se věnuje současně zpěvu a klavíru, které vystudovala. Nastoupila na Pedf UK, kterou ukončila bakalářskou zkouškou včetně pedagogiky a psychologie. V roce 2010 se účastnila mnoha koncertů ve Francii. V současné době se věnuje moderním stylům, klasickému jazzu, moderní elektroswingové formaci a začala se aktivně angažovat v hudební produkci. V roce 2017 zpívala jako support před Majkem Spiritem na jeho koncertě v Brně. Natočila singl “Mad gyalz ting”, který se stal úspěšným v UK a na Novém Zélandu, kde je v současné době jako 27. v tanečním žebříčku hitparád. Je hudební resident ve Fancy Lounge a hraje v dalších pražských klubech. Prezentuje Českou republiku na příležitostných akcích v zahraničí. Působí jako pedagog v ZUŠ Praha 4. Byla členkou skupiny Notes from Prague, s nimiž natočila klip „Notes 4 Kids“, kde si zpívala po boku Dary Rolins, Marty Jandové a Moniky Bagárové. Vystupovala také s projektem Jäger Vibes, v němž tvořila duo s DJem a moderátorem Poetou. Velký úspěch zaznamenali např. na freeski akci Excelent Soldiers.

Elena Sonenshine, DiS.

 

Yvonne Sanchez

Ahina Langoská

Yvonne Sanchez, po matce Polka, po otci Kubánka. Studovala historii v roce 1984-1986 Uniwersytet Śląski - wydział humanistyczny Katowice , byla členkou jazz-rockové skupiny Josefa Skrzeka ( dříve SBB) a v roce 1986-1996 v Nemecku v Stuttgartě zpívala a hrála na basovou kytaru. Avšak opravdový start na poli hudby nastal až v roce 1996, kdy se přestěhovala do Prahy. Uskutečnila ve stejném roce svůj první koncert v legendárním pražském jazzovém klubu Reduta. Díky stále častějším koncertům na území Prahy i po celé ČR se dostávala stále více do povědomí hudebního podhoubí, až se postupem času dostala na její vrchol. V roce 1996 vydává 1 CD "Invitation" Yvonne Sanchez. Roku 1998 získává ocenění Vokalistka roku, udílenou Českou jazzovou společností. 2002 Cube Metier - zlata deska, nominace ceny Anděl v kategorii Jazz&Blues, 2CD "My Garden " . 2008 Yvonne Sanchez album autorské Warner Music - zlata deska, nominace ceny Anděl v kategorii album roku , 3 CD "Songs about Love" Y.Sanchez & Pedro Tagliani . 2012 Supraphon , spoluúčast na CD Compilation " Ladies Jazz vol.1" , "Ladies Jazz vol.2" a " Ladies Jazz vol.3" Warner Music Poland

 Zpěvačka, textařka a malířka s řeckými kořeny se vyučila aranžérkou a původně se věnovala především zpěvu řecké lidové hudby. Stále častěji je však zvána ke spolupráci na různých koncertních a studiových projektech jako vokalistka i sólová zpěvačka (její hlas můžete slyšet na albech Ivana Hlase, Vladimíra Mišíka, Zdeňka Vřešťála, Oty Balage, Ravena, Kamila Střihavky, Burmy Jones, Krausberry, Daniela Landy). Od roku 1989 vystupovala v Yandim Bandu Slávka Jandy, ve skupině Dana Kohouta, spolupracovala s Kamilem Střihavkou v BSP a No Guitars, s Danem Bártou v Sexy Dancers či s Vladimírem Mišíkem. V roce 1993 se objevila v netradičním muzikálu Pěna dní v Divadle ABC. V Hudebním divadle Karlín si zahrála v inscenacích Řek Zorba, Carmen, Jesus Christ Superstar, v Divadle Kalich to byl Jack Rozparovač, Galileo, Tajemství. Představila se jako Maria v Divadle Bez zábradlí v inscenaci Cikáni jdou do nebe, či jako Monteková v muzikálu na ledě Romeo a Julie. Řecké hudbě se věnuje v kapele Akropolis. S divadlem Studio DVA spolupracovala na Vánoční koledě, Děvčátku – Vánočním příběhu, Evitě, Šíleně smutné princezně a Funny Girl.

Brněnská rodačka Elena Sonenshine (dříve Suchánková) patří k naší jazzové špičce. Na jazzovou scénu nevtrhla jako vítězka nějaké superhvězdné soutěže, ale renomé si postupně a cílevědomě budovala od začátku 90. let. Po příchodu na studia do Prahy získávala zkušenosti s různými soubory, s orchestrem Causa Bibendi poznala repertoár z doby ragtimu, vyzkoušela si i spolupráci s Big Bandem Českého rozhlasu. Absolvovala Konzervatoř Jaroslava Ježka v oboru zpěv a v roce 2003 získala stipendium na Berklee College of Music v americkém Bostonu. V roce 1996 založila spolu s kytaristou Mirkem Linkou kapelu Jocose Jazz. Výjimečné napojení mezi zpěvačkou a jejími spoluhráči je dáno právě dlouholetou spoluprací. Takřka empatická souhra vynikne zejména v častých a objevných improvizačních pasážích. Elena a její muzikanti pravidelně koncertují na jazzových festivalech v zahraničí. Elenino sólové album You Go To My Head, které vyšlo přímo v USA, se čtyři týdny drželo v Top 50 amerických jazzových rádii. Elena Sonenshine opakovaně vystoupila (naposled 2009) v rámci koncertní série Jazz na Hradě, která je pořádána pod záštitou prezidenta republiky. V roce 2005 objela Českou republiku jako velvyslanec Philips International Jazz Festivalu, o rok později koncertovala v rámci festivalu Pražské jaro, v letech 2007-2009 působila vždy část roku v USA, kde koncertovala mimo jiné s triem pianisty Jamese Dowera. Elena se věnuje též pedagogické činnosti – učí jak soukromě, tak např. na Mezinárodni jazzové dílně v Praze. Elena Sonenshine zpívá v sezóně 2010/2011 také v představení Emotion Collection, jež uvádí divadlo Kolowrat, scéna ND Praha. Elena je méně obvyklá varianta oblíbeného jména Helena nebo anglického Eleonora nebo ruského Jelena. Jméno je řeckého původu a znamená „světlo“ nebo „pochodeň“. Příjmení Sonenshine není umělecký pseudonym.

 

Stanislav Mácha, DiS.

Absolvoval střední odbornou školu výtvarnou v Praze. Od dětství studoval hudbu formou soukromých lekcí. V roce 1992 zvítězil v soutěži Mezinárodního jazzového festivalu v Karlových Varech se skupinou The Four, v dalším období prošel mnoha různými formacemi, byl take členem Big Bandu Čs. rozhlasu. Hrál s Wynton Marsalis, Nicholas Simion, Craig Handy, John Abercrombie.
 

Erika Fečová, DiS.

 Narodila se v roce 1986 v Praze do rodiny plné muzikantů. Ve čtyřech letech začala tancovat ve folklorním souboru RAIDŽ pod vedením dědečka Jožky Feča. Jako malá si to neuvědomila,ale tento okamžik ovlivnil její hudební život. V 9ti letech začala navštěvovat soukromé hodiny klavíru u paní profesorky Jarmily Janatové. I přesto že hra na klavír pro ni byla dobrá zkušenost, zpěv jí dělal daleko větší radost, rozhodla se tedy věnovat zpěvu. Začala chodit na soukromé hodiny k paní profesorce Lídě Nopové. V tu dobu s její babičkou Olgou Fečovou založily hudební kroužek her a nápadů aneb Čhavorikani Luma v překladu Dětský svět, kde měla první veřejné vystoupení. Ve 13ti letech přestoupila na hodiny zpěvu k paní profesorce Evě Svobodové,která jí připravila na přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř, kde uspěla. V 15ti letech tedy nastoupila ke studiu Populárního zpěvu již ke zmiňované Evě Svobodové. Od roku 2005 - 2013 působila v kapele Navigators, byla jednou ze tří frontmanů. Každý rok o Vánocích vyprodali Lucerna Music Bar, vystupovali v klubech ( ČR, SK,Německo, Švýcarsko) a na malých či velkých českých festivalech ( Mezi Ploty, Rock for Churchill, Mighty Sound, United Island of Prague,Rock for people aj.) V roce 2012 se Erika rozhodla zkusit štěstí v sólovém projektu, a tak se i stalo. Sestavila kapelu a začala produkovat svoje autorské skladby, které po sléze s kapelou hráli a nakonec i nahráli ve studiu u Ondřeje Žatkuliaka ( Rooftop Studio ). V Říjnu 2012 vyšlo album The Stories. O 3 roky později nahrála druhé autorské album s názvem Go for it. 6 skladeb z 10ti nahrála zcela sama, zbylé 4 skladby nahrál live band. Na Go for it spolupracovalo plno skvělých muzikantů z Čech a USA, včetně Eriky bratra Josefa Feča (baskytara). Na tomto albu zahráli v live bandu muzikanti od americké zpěvačky Lady Gaga, George McCurdy ( bicí) a Brockett Parsons ( klávesy). Na duet „YOU“ přijmul pozvání americký soulový zpěvák a muzikant Frank McComb. S tímto vysněným live bandem vystoupili v pražském Lucerna Music Baru, kde Erika představila skladby z chystaného alba Go for it s plnou parádou. Od roku 2016 Erika vyučuje na Mezinárodní konzervatoři Praha jako profesorka zpěvu a vokálových zpěvů. 

Projekty ve kterých působí : 
Erika Fečová band, Josef Fečo - Electric Band 

Spolupracuje jako vokalistka s : 
Leoš Mareš, Dara Rolins, Helena Zeťová, Daniel Hádl, Yanna, Leona Gyöngyösi a další. 

Diskografie : 
Connection - 1st time 
Navigators – Sky travelling, My place 
Erika Fečová – The Stories, Go for it

Mgr. Jitka Urbánková

Vystudovala Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, obor klavír a hudební výchova, klavír u doc. Petra Slavíka. V r. 2002 se zúčastnila Interpretační soutěže pedagogických fakult v Praze, kde získala 1. místo ve hře na klavír. Tentýž rok obdržela Cenu primátora. Již při studiu byla vyhledávanou korepetitorkou, korepeticím se věnovala i na Konzervatoři v Teplicích (žestě). Od r. 2006 vyučuje v Praze klavír a hudební nauky. Velmi aktivně se věnovala korepeticím sboru a sólistů na soutěžích a koncertech. Věnuje se ve své výuce improvizacím, žánrové harmonii (jazz, pop, rock), doprovodu písní.

Daniel Bulatkin

Daniel Bulatkin je nová tvář na české jazzové scéně. Narodil se roku 1999 v Praze. Už ve svých 15-ti letech získal třetí místo v prestižní soutěži Pianista roku 2015 pořádané firmou Petrof. Účastnil se jako nejmladší soutěžící v historii. Třetí místo obhájil i roku 2016 v Rudolfinu, kdy se vítězem stal Vít Křišťan. Roku 2018 dostal individuální cenu za talent v soutěži Central European Jazz Competition v Brně. Daniel momentálně studuje bakalářský program na jazzové katedře pražské HAMU. V rámci studia měl možnost spolupracovat i s světoznámým saxofonistou Zhenyou Strigalevem (RU). Soukromě studoval u uznávaných tuzemských i zahraničních pianistů (Omer Klein, Brian Charette, Luis Perdomo, Vojtěch Eckert, Jiří Levíček a dalších) a vzdělával se i pomocí četných jazzových workshopů (např. u bebopové legendy George Cablese). Za svou krátkou kariéru spolupracoval mimo jiné s Utsim Zimringem (IL), Perem Mathisenem (NOR), Rodrigem Parejem (ESP), Rene Trossmanem (USA), Miriam Bayle (SK), Milo Suchomelem (SK), Jiřím Válkem (CZ), Martinou Bárta (CZ-DE) a mnoha dalšími. Za svého působení měl možnost vystoupit mimo jiné na festivalech Prague Proms, Bohemia Jazz Fest, Rock for People, Jazzinec Trutnov či ČSJF Přerov. Spolupráce s norským kontrabasistou Perem Mathisenem mu přinesla mimo jiné příležitost pravidelně účinkovat jako host jeho tria, jehož členy jsou světové jazz&fusion hvězdy Ulf Wakenius (SWE – 10 let člen Oscar Peterson tria) a Gary Husband (UK – současný člen John McLaughlin & the 4th Dimension).

 

MgA. Jakub Tököly

Jakub Tököly sa narodil 23. Apríla 1990 v Novej Bani do rodiny s hlbokou hudobnou tradíciou. Jeho vášeň pre hudbu sa začala prejavovať už v rannom detstve. Po ukončení základnej umeleckej školy získaval a rozširoval svoje hudobné vedomosti na konzervatóriu J.L.Bellu v Banskej Bystrici. Okrem klasickej hudby, ktorá ho v tomto období začínala formovať, vstúpil do jeho života intenzívny element Jazz. V Banskej Bystrici sa stal študentom popredného jazzového klaviristu a pedagóga Klaudia Kováča. V tomto období sa stal členom quarteta Martin Uhereka. Kvôli štúdiám odchádza na JAMU v Brne. V roku 2014 sa stal poslucháčom magisterského štúdia na viedenskej univerzite Konservatorium und Privatuniversität der Stadt v klavírnej triede Olivera Kenta. Počas vysokoškolského štúdia sa stal sidemanom vo formáciách : Lukáš Oravec Quartet (2011 - 2013) a Hi-Fly trio. V roku 2013 formuje trio Nothing but New. Vo vlastnom projekte sa Jakub Tököly predstavuje nie len ako klavirista ale svoj hudobný záber rozširuje o aranžovanie a skladanie autorských skladieb. Zúčastnil sa i niekoľkých súťaží ako : Nové Tváre Slovenského Jazzu ( Cena za inštrumentálny výkon a štýlovú interpretáciu jazz. tradície ) ( Cena poroty za skladbu Nothing New ) Jazz Contest (Praha) ( 2. Cena Nothing but New trio) Absolvoval koncerty a festivaly doma i v zahraničí ( Rakúsko, Poľsko, Maďarsko, Francúzsko,Španielsko, Chorvátsko, Česká Republika). Má za sebou spoluprácu s mladou jazzovou generáciou v Českej Republike a Rakúsku ale taktiež s renomovanými hudobníkmi ako Radovan Tariška, Juraj Bartoš, Gabor Bolla , Peter Solárik, Jozef Dome, Vincenc Kummer ... Participoval na debutovom CD trubkára Lukáša Oravca. Nothing but New trio plánuje svoje CD vydať na jar tohto roku. Je najvýraznejším pokračovateľom generácie jazzových klaviristov na Slovensku. Jeho hra je ovplyvnená impresiou Duka Ellingtona, klavírnym umením Oscara Petersona, expresiou Thelonia Monka, Herbie Hancocka ale i európskou klasickou hudbou, najmä hudbou Alexandra Scriabina, Claude Debussyho a rómskym folklórom.

Adresa

Olšanská 55/5, Praha 3, 130 00, Žižkov

 
Email:

konzervator.praha@seznam.cz

 
Tel:

608 359 995

Studijní oddělení:  úřední hodiny

PO a PÁ  13 - 15h
ÚT, STŘ, ČT  9 - 13h
 
V době letních prázdnin

STŘ 9-12, 13-14:30h

Kontakty

Vedoucí studijního oddělení

Mob : 608 359 995, Tel : 272 096 419

 

Ludmila Vacková - Odborná referentka

Mob: 777 712 478

2019  INTERNATIONAL CONSERVATORY PRAGUE

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon