ODDĚLENÍ BICÍCH NÁSTROJŮ

Vedoucí oddělení:
Marek Žežulka

ODDĚLENÍ BICÍCH NÁSTROJŮ

 

Dušan Černák, DiS.

Marek Žežulka

 

DUŠAN ČERNÁK je jeden z nejvýraznějších bubeníků současné scény. Je známý svým nezaměnitelným herním projevem, všestranností a kreativitou. Byl nebo stále je členem těchto formací: Tryptych, Cirilic, Martha Gallaraga & Timbasa, Eduardo Borsuci in Optima Forma, Quattro Formaggi, Limbo, Rene Trossman Blues Band, CCTV Allstars, Wunderbar Band, Hugo Čáves Orchestra, Yo Soy Indigo, Jaroslav Šimíček Quartet, Jan Steinsdorfer Trio a mnoho dalších. Dušan také spolupracoval, ať už jednorázově či opakovaně, s významnými zahraničními hudebníky jako jsou Tony Lakatosh, Oran Etkin, Sabir Mateen, Vitor Campos, Martha Gallaraga, Gilad Atzmon, Joel Frahm či Mark Aanderud. Je firemní hráč značek Istanbul Mehmet, GD Custom Drums, Balbex drumsticks a Kytary.cz.

je český hudebník, který už v 17 letech byl součástí skupiny Arakain, později v Kritické Situaci, se kterou nahrál legendární EP Odpuštění v roce 1996, nyní hraje u Divokého Billa, prošel si i black metalovou kapelou Törr. Účinkoval též v rockové úpravě W. A. Mozarta – Rockquiem.

Marek Žežulka je firemním hráčem značky Zildjian a Gretsch. Používá bicí sadu New Classic a činely řady „A Custom“ a „Z Custom“. Během roku 2003 se Marek seznámil s kapelou Divokej Bill, kterou poprvé viděl a slyšel hrát v klubu "Black Pes" v Klánovicích. Jednoho dne mu DB oznámil, že jejich součastný bubeník "Kiska" končí, jestli by to s nimi nechtěl zkusit. Dopadlo to tak, že to s nimi nejen zkusil, ale už to s nimi táhne 4 rok ;).

První album, které Marek s Divokým Billem natočil je deska "Mezi Nima", následovně Lucerna Live, ke které vyšlo i DVD. Dále pak desku se stejnomeným názvem "Divokej Bill". Posledním albem, které Divokej Bill vydal je CD a DVD s názvem Divokej Bill - Rock for People.

Kromě Divokého Billa Marek spolupracuje na vedlejších projektech s Danem Landou, W8, Pan Pot a další...

MgA. Markéta Mazourová, Ph.D.

Cesta Markéty Mazourové (bicí nástroje) na Hudební fakultu AMU v Praze vedla přes Akademické gymnázium a Konzervatoř v Praze. Na ní vystudovala několik oborů. Nejdříve to byl klavír u profesora Michala Rezka, potom skladba populární hudby u profesorů Angelo Michajlova a Petra Maláska a nakonec bicí nástroje u profesorů Václava Mazáčka a Milana Adamce. V roce 2006 dokončila pražskou HAMU, kde jejími učiteli byli Doc. Vladimír Vlasák a MgA. Tomáš Ondrůšek.

Markéta Mazourová vystupuje jako sólistka na bicí nástroje. Zúčastnila se několika soutěží na bicí nástroje, z nichž si odnesla ceny (vítězství v soutěži YMFE v roce 2001, v témže roce 2. místo v Soutěži konzervatoří České a Slovenské republiky). Vedle sólistické činnosti spolupracuje s řadou orchestrů a souborů, hostovala např. v Komorní filharmonii Pardubice, Agonu, Symfonickém orchestru hl. m. Prahy FOK, Komorním orchestru Berg, Komorním orchestru Dvořákova kraje a Pražské komorní filharmonii, hrála se Saxofonovým kvartetem Bohemia aj.

Zůstala věrná i skladatelské činnosti. Za její největší úspěch lze považovat 1. místo v mezinárodní soutěži Song Expo Benelux International Song and Culture Festival 2000. Stejné ocenění získala i v roce 2002 a 2004. Dalším výrazným úspěchem bylo 3. místo na XI. mezinárodním POPFESTu 2002 v Bulharsku. Její písně se hrály na řadě mezinárodních hudebních festivalů, např. v Egyptě, Rumunsku a na Maltě. Z domácích skladatelských úspěchů lze uvést 2. a 3. místo v soutěži Evropská databanka Zlíntalent 2001, 1. místo v téže soutěži v roce 2003, dále pak 3. místo ve skladatelské soutěži Dětská nota 2000 a Cena diváka v roce 2001, Zlíntalent 2004 – Cena diváků, Dětská nota 2004 – 2. místo a Dětská nota 2005 – 1., 2. místo a Cena diváků. Napsala asi sto písní, včetně textů. Některé vyšly na nosičích hudebních nakladatelství BM Music, Popron a Universal. Kromě písní píše i instrumentální skladby, především pro bicí nástroje, komorní hudbu a melodramy. Je také autorkou scénické hudby: M. Kundera – Jakub a jeho pán, M.Gilbert – Hilda  a pohádka Čarodějný bál.

Marek Urbánek, DiS.

Born 1992 in Přerov (Czech Republic), Marek Urbánek is one of the prominent young voices of the Czech jazz scene. He started to study jazz drumming with Kamil Slezák and later continued at VOŠ Jaroslava Ježka in Prague, where he immediately became a sought-after musician. Currently, he is attending the Jazz Interpretation Department of AMU in Prague. Among the musicians he has toured, recorded and collaborated with such names emerge: Melanie Scholtz (South Africa), Brian Charette (USA), Osian Roberts (UK), Sharon Lewis (USA), Jiří Nedoma, Pavel Wlosok, Karel Růžička Jr., Steve Walsh (USA), Skip Wilkins (USA), Daniel Wilkins (USA), Robby Marshall (USA), Shauli Einav (IZ), Pat Bianchi (USA), David Restivo (CAN), Andrew Lilley (South Africa), Bob Montgomery (USA), Al Herman (USA), Eric Wyatt (USA), Luca Giordano (IT), Live Foyn Friis (NOR), Stian Victor Lervik Swensson (NOR), Jo Fougner Skaansar (NOR), Karel Růžička Sr., David Dorůžka, Jaromír Honzák, Jiří Slavík, Tomáš Liška, Luboš Soukup, Josef Fečo, Roman Pokorný, Libor Šmoldas, Matúš Jakabčic CZ/SK Big Band, VOŠ Big Band, Wrgha Powu orchestra. Moreover, Marek has also been part of the panel in the ZUŠ Jazz Ensemble Competition from Litvínov in 2014, Jazz Do It Workshop in Česká Lípa, and the Czech Traditional Jazz Workshop in Frýdlant.

  • Black Facebook Icon