ODDĚLENÍ BICÍCH NÁSTROJŮ

Vedoucí oddělení : David Bartošek

ODDĚLENÍ BICÍCH NÁSTROJŮ

 

 

Bartošek David je bubeník původem z Berouna a na špičce české poprockové scény si vydobyl své pevné místo. V letech  2005 - 2011 vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka  a poté se začal věnovat učitelské profesi. Jak soukromých žáků, tak v různých institucích ( např. International School of Music and Fine Arts ). Je aktivním hráčem na bicí nástroje a má za sebou spoustu koncertování a studiové práce. Postupně prochází kapelami různých žánrů (Cocotte Minute, Petr Kolář, Inflagranti, Plán B, Lightmotif ). Nyní hraje převážně ve skupině Barbory Polákové. Je firemním hráčem zn. PAISTE ( činely ), BALBEX ( paličky ), PEARL ( bicí ).

 

O oddělení : 

Oddělení bicích nástrojů provozuje řadu významných aktivit. Založilo bluesovou kapelu Spektrumband, skládající se z žáků MKP pod vedením J. Kouta, žáka kytarového oddělení, a R. Němejce. V rámci MKP se odstartovalo rovněž Jazzové Combo pod výborným vedením J. Baroše, které společně se školním Bigbandem úspěšně účinkovali na koncertě též v divadle v Korunní ul. Školní Bigband je též výborně veden R. Mitregou. Tyto skutečnosti považuji za velmi užitečné pro vývoj bicího oddělení a též pro celou MKP. Za velký úspěch považuji přítomnost svých kolegů P. Polívky a D. Řehoře, kteří se s velkou trpělivostí podílejí na všeobecném hudebním rozhledu studentů na bicím oddělení. Věřím, že budeme moci tyto aktivity rozvíjet i nadále reprezentovat tak MKP. 

Bartošek David

 

Dušan Černák, DiS.

DUŠAN ČERNÁK je jeden z nejvýraznějších bubeníků současné scény. Je známý svým nezaměnitelným herním projevem, všestranností a kreativitou. Byl nebo stále je členem těchto formací: Tryptych, Cirilic, Martha Gallaraga & Timbasa, Eduardo Borsuci in Optima Forma, Quattro Formaggi, Limbo, Rene Trossman Blues Band, CCTV Allstars, Wunderbar Band, Hugo Čáves Orchestra, Yo Soy Indigo, Jaroslav Šimíček Quartet, Jan Steinsdorfer Trio a mnoho dalších. Dušan také spolupracoval, ať už jednorázově či opakovaně, s významnými zahraničními hudebníky jako jsou Tony Lakatosh, Oran Etkin, Sabir Mateen, Vitor Campos, Martha Gallaraga, Gilad Atzmon, Joel Frahm či Mark Aanderud. Je firemní hráč značek Istanbul Mehmet, GD Custom Drums, Balbex drumsticks a Kytary.cz.

Matěj Diviš, DiS.

Pochází z Blatné u Strakonic, kde také začal chodit do základní umělecké školy na kytaru. Až v 7. ročníků začal studovat bicí nástroje. V roce 2009 začal chodit na konzervatoř v Českých Budějovicích. Zde studoval u Mirka Balouna a Milana Bílka. Při studiích na konzervatoři externě spolupracoval s Jihočeskou Filharmonií, kde také vystupoval jako sólista na Vibrafon. Mezi roky 2014-2015 vyučoval bicí nástroje na Základní škole v Kaplici. Od roku 2015 studuje na Akademii múzických umění v Praze u Radka Krampla a Václava Mazáčka. V Praze hostuje v orchestru Berg, v Orchestru Národního divadla a v Orchestru SOČR. Matěj také účinkuje v žánrově odlišných kapelách, jako je například Metroklub Big band, Výborný trio, Znitra, Earfood, Michael Foret band a DPH.

Marek Urbánek, DiS.

Born 1992 in Přerov (Czech Republic), Marek Urbánek is one of the prominent young voices of the Czech jazz scene. He started to study jazz drumming with Kamil Slezák and later continued at VOŠ Jaroslava Ježka in Prague, where he immediately became a sought-after musician. Currently, he is attending the Jazz Interpretation Department of AMU in Prague. Among the musicians he has toured, recorded and collaborated with such names emerge: Melanie Scholtz (South Africa), Brian Charette (USA), Osian Roberts (UK), Sharon Lewis (USA), Jiří Nedoma, Pavel Wlosok, Karel Růžička Jr., Steve Walsh (USA), Skip Wilkins (USA), Daniel Wilkins (USA), Robby Marshall (USA), Shauli Einav (IZ), Pat Bianchi (USA), David Restivo (CAN), Andrew Lilley (South Africa), Bob Montgomery (USA), Al Herman (USA), Eric Wyatt (USA), Luca Giordano (IT), Live Foyn Friis (NOR), Stian Victor Lervik Swensson (NOR), Jo Fougner Skaansar (NOR), Karel Růžička Sr., David Dorůžka, Jaromír Honzák, Jiří Slavík, Tomáš Liška, Luboš Soukup, Josef Fečo, Roman Pokorný, Libor Šmoldas, Matúš Jakabčic CZ/SK Big Band, VOŠ Big Band, Wrgha Powu orchestra. Moreover, Marek has also been part of the panel in the ZUŠ Jazz Ensemble Competition from Litvínov in 2014, Jazz Do It Workshop in Česká Lípa, and the Czech Traditional Jazz Workshop in Frýdlant.

Adresa

Olšanská 55/5, Praha 3, 130 00, Žižkov

 
Email:

konzervator.praha@seznam.cz

 
Tel:

608 359 995

Studijní oddělení:  úřední hodiny

PO a PÁ  13 - 15h
ÚT, STŘ, ČT  9 - 13h
 
V době letních prázdnin

STŘ 9-12, 13-14:30h

Kontakty

Vedoucí studijního oddělení

Mob : 608 359 995, Tel : 272 096 419

 

Ludmila Vacková - Odborná referentka

Mob: 777 712 478

2019  INTERNATIONAL CONSERVATORY PRAGUE

Web design Michal Šaray

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon