ODDĚLENÍ ROCKOVÉ HUDBY A ZPĚVU

MgA. Ota Balage

ODDĚLENÍ ROCKOVÉ HUDBY A ZPĚVU

 

O oddělení : 

PŘIPRAVUJEME 

MgA. Ota Balage

VEDOUCÍ ODDĚLENÍ

Hudebník - multiinstrumentalista, zpěvák, dirigent, producent, moderátor -

Ota Baláž‚ "Balage" je narozen 9. 11. 1961 v Praze.Education(vzdělání) - Hudební vojenská konzervatoř v oboruklarinet, skladba, klavír.

Studium dirigování. Work Experience (s pracovní zkušeností)

Hráč na klarinet v Posádkové hudbě Praha,

saxofonista a klávesista punkové skupiny Zikkurat,

člen rockové skupiny Tango,

spoluzakladatel, autor hudby a zpěvák skupiny Nová Růže,

zakladatel, autor hudby seskupení BSP - (Balage, Střihavka, Pavlíček ),

producent několika CD,

sbormistr v muzikálu Pěna dní,

šéfdirigent a šéf orchestru Jesus Christ Superstar a Evita.

Hudební producent CD Jesus Christ Superstar a Evita.

Sólové album „Balage‘ autor hudby scénické (15), filmové a televizni(11) a reklamní hudby (90),

producent koncertů,hudebnídramaturg televiznich pořadů.

 

Moderoval televizní hudební pořad -Český výběr na TV3. Je herec a zpěvák, např. v roli Danglarse, v muzikálu Monte Cristo.Na svém kontě má hudebni nastudováni a je šéfdirigentem Cats. Hudební producent CD Cats. Role - Rochefort a vévody z Buckinghamu v muzikálu - Tři mušketýři. Je externím dirigentem např. v Hudebním divadle Karlíně ( Noc na Karlštejně ). Hudebně nastudoval a dirigoval muzikály - Producenti, Carmen, Limonádový Joe, Čardášová princezna, Polská Krev.Music Awards (ocenění) 3x klávesista roku, 2x nehranější interpret Evropa 2, 3x skladba roku, 2x album roku...

 

Gabriela Urbánková

Zpěvu se věnuje od útlého dětství ; nejprve ve sboru Bambini di Praga, poté sólově pod vedením prof. Lídy Nopové, která ji zároveň připravila na přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř. Tu také, pod jejím vedením, vystudovala.
Již během studií začala působit na muzikalových scénách - Pomáda, Bídníci, Velká muzikalová show nebo koncertní verze muzikálu Vlasy.
Od roku 2003 brázdí festivalová pódia s rockovou skupinou Glanc.
Několik let byla sólistkou symfonického projektu Philharmonic rock night, ve kterém zpívala řadu slavných písní legendárních rockových kapel jako jsou Deep Purple, Pink Floyd, Led Zeppelin nebo Queen. S tímto projektem se představila v řadě zemí, např. v Dánsku, Německu, Švýcarsku, Turecku, Itálii nebo na Islandu.
Pro ČT nazpívala titulní píseň k seriálu Poslední sezóna ; autora Martina Němce.
Od roku 2008 je sólistkou orchestru Hudby Hradní Stráže a Policie ČR se kterým brázdí česká i světová pódia.
V současné době ji můžete vidět v muzikálech Kapka medu pro Verunku nebo Královna Kapeska, který na prvně jmenovaný volně navazuje.
Pravidelně se podílí také na charitativních a vzdělávacích projektech, např. pro BESIP, UNICEF, nebo MŠMT.
Věnuje se také studiové, reklamní a dabingové tvorbě...

Michaela Dolinová, DiS.

Česká herečka, zpěvačka a moderátorka Michaela Dolinová se narodila 16. března 1964 v Třinci. Jejím manželem je soudce Jan Sváček. Je absolventkou hudebně-dramatického oddělení Pražské konzervatoře, ještě během studia vystupovala v příbramském divadle. Po prvním angažmá v kladenském Divadle Jaroslava Průchy odešla do Prahy, kde nejprve působila v Divadelní společnosti Josefa Dvořáka, následně v Hudebním divadle Karlín. Od roku 1994 až 2008 se stala tváří TV Nova, kde moderovala relace o počasí a pořad Snídaně s Novou. V současnosti účinkuje na různých pražských scénách, moderuje společenské akce i pořady pro děti, spolupracuje s rozhlasem a patří k úspěšným filmovým a televizním herečkám. Mohli jste ji zahlédnout například v seriálu ULICE, ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ a nebo v CHLAPCI A CHLAPI.

Richard Pekárek, DiS.

Základní školu, ZŠ Nad plovárnou, vystudoval v rodné Jihlavě. V roce 2010 začal studovat v Praze na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka[2] obor Hudebně dramatické umění - zaměření Muzikál. Zde po šesti letech studia, v roce 2016, úspěšně absolvoval. Na konzervatoři chodil na herecké semináře s Jozefem Bednárikem. Spolu se spolužáky účinkoval v ročníkových představeních Broadway plná muzikálů (2011, režie: Libor Vaculík) a Chorus Line (2013-2015, režie: Denisa Nová), které se konaly v Divadle Broadway.

V roce 2011 a 2012 připravil sólové koncerty v rodné Jihlavě.

V 5. ročníku konzervatoře, v roce 2015, uspořádal spolu se svými pěti spolužáky (Janem FantouAndreou HauerDenisou ŠubrtovouPavlem Klimendou a Martinem Holcem) koncert s názvem Děkujeme![17], který se konal v pražském divadle Ponec. O rok později společně uspořádali pod názvem Já půjdu dál[18] hned dva koncerty v divadle Royal. V roce 2017, konkrétně 17. června, se uskutečnil další galakoncert Já půjdu dál.

Od dětství byl členem jihlavského klubu GymBeam[19], kde se z něj stal tanečník akrobatického Rock and Rollu. V tomto oboru dosáhl na Titul Mistrů a Vicemistrů ČR a spolu s partnerkou Terezou Škrdlovou získali rovněž páté místo mezi páry ve světovém žebříčku.

 

Lukáš Písařík, DiS

 Lukáš Písařík se narodil 3.8.1986 v Hořovicích u Berouna. Už od malinka ale vyrůstal v Jižních Čechách. Zde také začla jeho hudební kariéra, když začal hrát na flétnu a později na kytaru. Po úrazu levé ruky musel s nástrojem skončit a naplno se začal věnovat zpěvu. V roce 2003 byl přijat na pražskou konzervatoř Jaroslava Ježka, kterou absolvoval v roce 2009. Od roku 2006 zpívá v RockOpera praha. Konkrétně v ANTIGONA RockOpera v roli Haimóna, Oidipus Tyranus v roli Oidipa, 7 Proti Thébám v roli boha slunce Apollona a Oidipa. Nyní nově i v RockOpeře Romeo a Julie v roli Vejvody. V roce 2010 nastoupil do progressive metalové formace SEVEN s kterou natočil desku Freedom Call pod taktovkou Victora Smolského a která následně vyšla u nejvetšího nezávislého vydavatelstrví Nuclear Blast. Se SEVEN odjel i několik evropských tour. Nyní navíc vystupuje s kapelou PLAN B, kterou založil společně s virtuózním bubeníkem Davidem Bartoškem.

Lucie Bakešová, DiS.

Česká zpěvačka narozená v Turnově. Účast v  Česko hledá Superstar 2, kde se probojovala do nejlepších padesáti. Díky tomuto úspěchu byla pozvána ke zpěvu na spousty zajímavých míst a  dostala příležitost natočit svou první skladbu Like a bird (hudba: Dalibor Cidlinský, text: Milan Bakeš) na kompilaci Semifinále top 10 (vydavatelství Popron music). Díky tomuto projektu také získala první zkušenosti s natáčením klipu (společná píseň Krásnej flám). V současné době  zpěvačkou soft-rockové skupiny Wet Paint, která jí oslovila v roce 2002 a se kterou  natočila nejprve Demo CD „Velké divení“ ale pozděli i první plnohodnotné CD „I. C. U. “ Zpěvačka kapely Laura a její tygři.

MgA. Renata Drössler

Renata Drössler patří mezi stále jasněji zářící stálice českého šansonu. Její zralý a procítěný projev hypnotizuje publikum. Její elektrizující projev je nádherným snoubením jejího zpěvu, porozumění textu a divadelnosti, které získala nejen díky absolutoriu na pražské DAMU, ale i třem dekádám na těch prknech, která prý znamenají svět.

Pražskému publiku se poprvé představila v první polovině devadesátých let v divadle Semafor, kde převzala repertoár po Haně Hegerové.

 

Renata Drössler je pravá šansonová Diva. Má za sebou více než 1000 repríz v ikonickém Draculovi, zářila také ve slavném muzikálu Antoinetta, královna Francie. Více než 20 let ztvárňuje postavu Marlene Dietrich v divadelní hře Edith a Marlene. Mimo toho má za sebou takřka 1000 vlastních koncertů a vystoupení. Celkově ji tak živě vidělo více než milion diváků.

Vydala 4 CD, připravuje se páté, živé, které je výhradně tvořeno oblíbenými autorskými písněmi, které se tak líbí návštěvníkům jejích koncertů.

Zpívá v neuvěřitelných deseti jazycích a ve všech dokáže jít na jádro věci. Říká, že jak umělecky a životně vyzrává, tak cítí, jaké nové interpretační možnosti se jí objevují.

Je považována za autorku bonmotu, že „…šanson je muzikál ve třech minutách...“, ona se však k autorství nehlásí, ale s výrokem souhlasí.

Mgr. Alena Tichá

Vystudovala zpěv na pardubické konzervatoři u Jarmily Chaloupkové a na AMU v Praze u Naděždy Kniplové. Věnovala a věnuje se různým projektům, od dvaceti let koncertně působí v oblasti klasické hudby, ale i v mnoha jiných žánrech. Jako pedagog vyučuje zpěv mnoho let. Na MKP se věnuje zejména Fonetice a Metodice hlavního oboru. V těchto disciplínách se věnuje spolu se studenty všem tajům zázraku zpěvního hlasu, jak se k němu dopracovat a též si jej hýčkat, rozvíjet a co nejdéle udržet.

Během svého koncertního působení zpívala s mnoha soubory a interprety, s Virtuosi di Praga, Collegiem Musica Sacra, Atlantis Collegiem, Vivaldi kvintetem, Musicou per Tibia a dalšími. S varhaníkem Vladimírem Roubalem, Zuzanou Němečkovou, Radkou Zdvihalovou aj.

Na počátku své hudební působnosti se věnovala zejména hudbě barokní, jako sólistka barokní hudby vystupovala zejména v Německu, Lucembursku a Francii.

Koncertně zpívala po mnoho let tvorbu operní, slavné operní árie a duety, kde zpívala např. obě Královny noci, Gildu a jiné. Věnovala se operetě a muzikálu. Od roku 2002 do roku 2014 byla členkou metalové formace Dysfrypnia, kde se podílela i autorsky některými texty i hudbou. K autorské tvorbě ji též zajímá literatura, umělecký přednes a melodrama.

V současné době stále působí jako koncertní pěvkyně a zpěvačka, zároveň se věnuje novám adeptům zpěvu a hudby jako pedagog.

Herečka, dabérka, režisérka.

Producentka a umělecký šéf  Divadelní společnosti Starbag.

Zakladatelka a lektorka Starbag Ateliéru.

 

Vystudovala hudebně dramatický obor na Státní konzervatoři Praha v letech 1977 – 1983

Působila v divadlech:  Divadlo A.Dvořaka v Příbrami, Divadlo Na Vinohradech, divadlo Semafor, Divadelní společnost Josefa Dvořáka....

 

Ve filmu debutovala v roce 1978 ve snímku režiséra Jiřího Hanibala: „Leť, ptáku, leť.“!, v televizi o rok později (1979) v jedné z hlavních rolí inscenace "V pozdním dešti"...

Hrála v televizním muzikálu Stvoření světa, kde ztvárnila postavu Evy. 

Seriály ve kterých jste jí mohli vidět: např. Bambinot, Pojišťovna štěstí, Ordinace v růžové zahradě, Náves, Vyprávěj, Ach ty vraždy!, Život je ples, Obchoďák, Cesty domů, Policajti z předměstí, Bezdružice, Ohnivý kuře, VIP Vraždy, Modrý kód...

 

Jako moderátorka působila v České Televizi, v Tv Nova a Tv Barrandov.

 

Nyní, mimo jiné, úzce spolupracuje s Českou televizí s redakcí pro děti a mládež (např. Studio Kamarád...) a produkcemi pořadů "Chcete mě?" a "Televizní klub neslyšících".

 

Od roku 1990 se intenzivně věnuje i dabingu, v němž působila nejen jako herečka-dabérka, ale i režisérka a úpravkyně dialogů. 

Svůj hlas propůjčila např. těmto slavným osobnostem: 

Nastassja Kinski, Julia Ormond, Jennifer Coolidge, Charlize Theron, Julia Sweeney, Catherine O’Hara, Leslie Hope, apod.

 

Od roku 2009 se věnuje i soukromé lektorské činnosti v oblasti herectví. 

 

V lednu 2019 uvedla jako producentka v české premiéře francouzskou divadelní komedii s názvem "Kdy to bylo naposledy", ve které hraje i hlavní ženskou roli. (Uvádí Divadlo Starbag v Divadle Bez Hranic a na zájezdech)

Radka Stupková, DiS.

  • Black Facebook Icon