ODDĚLENÍ ROCKOVÉ HUDBY A ZPĚVU

MgA. Ota Balage

ODDĚLENÍ ROCKOVÉ HUDBY A ZPĚVU

 

O oddělení : 

PŘIPRAVUJEME 

MgA. Ota Balage

VEDOUCÍ ODDĚLENÍ

Hudebník - multiinstrumentalista, zpěvák, dirigent, producent, moderátor -

Ota Baláž‚ "Balage" je narozen 9. 11. 1961 v Praze.Education(vzdělání) - Hudební vojenská konzervatoř v oboruklarinet, skladba, klavír.

Studium dirigování. Work Experience (s pracovní zkušeností)

Hráč na klarinet v Posádkové hudbě Praha,

saxofonista a klávesista punkové skupiny Zikkurat,

člen rockové skupiny Tango,

spoluzakladatel, autor hudby a zpěvák skupiny Nová Růže,

zakladatel, autor hudby seskupení BSP - (Balage, Střihavka, Pavlíček ),

producent několika CD,

sbormistr v muzikálu Pěna dní,

šéfdirigent a šéf orchestru Jesus Christ Superstar a Evita.

Hudební producent CD Jesus Christ Superstar a Evita.

Sólové album „Balage‘ autor hudby scénické (15), filmové a televizni(11) a reklamní hudby (90),

producent koncertů,hudebnídramaturg televiznich pořadů.

 

Moderoval televizní hudební pořad -Český výběr na TV3. Je herec a zpěvák, např. v roli Danglarse, v muzikálu Monte Cristo.Na svém kontě má hudebni nastudováni a je šéfdirigentem Cats. Hudební producent CD Cats. Role - Rochefort a vévody z Buckinghamu v muzikálu - Tři mušketýři. Je externím dirigentem např. v Hudebním divadle Karlíně ( Noc na Karlštejně ). Hudebně nastudoval a dirigoval muzikály - Producenti, Carmen, Limonádový Joe, Čardášová princezna, Polská Krev.Music Awards (ocenění) 3x klávesista roku, 2x nehranější interpret Evropa 2, 3x skladba roku, 2x album roku...

 

Gabriela Urbánková

Zpěvu se věnuje od útlého dětství ; nejprve ve sboru Bambini di Praga, poté sólově pod vedením prof. Lídy Nopové, která ji zároveň připravila na přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř. Tu také, pod jejím vedením, vystudovala.
Již během studií začala působit na muzikalových scénách - Pomáda, Bídníci, Velká muzikalová show nebo koncertní verze muzikálu Vlasy.
Od roku 2003 brázdí festivalová pódia s rockovou skupinou Glanc.
Několik let byla sólistkou symfonického projektu Philharmonic rock night, ve kterém zpívala řadu slavných písní legendárních rockových kapel jako jsou Deep Purple, Pink Floyd, Led Zeppelin nebo Queen. S tímto projektem se představila v řadě zemí, např. v Dánsku, Německu, Švýcarsku, Turecku, Itálii nebo na Islandu.
Pro ČT nazpívala titulní píseň k seriálu Poslední sezóna ; autora Martina Němce.
Od roku 2008 je sólistkou orchestru Hudby Hradní Stráže a Policie ČR se kterým brázdí česká i světová pódia.
V současné době ji můžete vidět v muzikálech Kapka medu pro Verunku nebo Královna Kapeska, který na prvně jmenovaný volně navazuje.
Pravidelně se podílí také na charitativních a vzdělávacích projektech, např. pro BESIP, UNICEF, nebo MŠMT.
Věnuje se také studiové, reklamní a dabingové tvorbě...

Michaela Dolinová, DiS.

Česká herečka, zpěvačka a moderátorka Michaela Dolinová se narodila 16. března 1964 v Třinci. Jejím manželem je soudce Jan Sváček. Je absolventkou hudebně-dramatického oddělení Pražské konzervatoře, ještě během studia vystupovala v příbramském divadle. Po prvním angažmá v kladenském Divadle Jaroslava Průchy odešla do Prahy, kde nejprve působila v Divadelní společnosti Josefa Dvořáka, následně v Hudebním divadle Karlín. Od roku 1994 až 2008 se stala tváří TV Nova, kde moderovala relace o počasí a pořad Snídaně s Novou. V současnosti účinkuje na různých pražských scénách, moderuje společenské akce i pořady pro děti, spolupracuje s rozhlasem a patří k úspěšným filmovým a televizním herečkám. Mohli jste ji zahlédnout například v seriálu ULICE, ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ a nebo v CHLAPCI A CHLAPI.

Richard Pekárek

Základní školu, ZŠ Nad plovárnou, vystudoval v rodné Jihlavě. V roce 2010 začal studovat v Praze na Konzervatoři a Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka[2] obor Hudebně dramatické umění - zaměření Muzikál. Zde po šesti letech studia, v roce 2016, úspěšně absolvoval. Na konzervatoři chodil na herecké semináře s Jozefem Bednárikem. Spolu se spolužáky účinkoval v ročníkových představeních Broadway plná muzikálů (2011, režie: Libor Vaculík) a Chorus Line (2013-2015, režie: Denisa Nová), které se konaly v Divadle Broadway.

V roce 2011 a 2012 připravil sólové koncerty v rodné Jihlavě.

V 5. ročníku konzervatoře, v roce 2015, uspořádal spolu se svými pěti spolužáky (Janem FantouAndreou HauerDenisou ŠubrtovouPavlem Klimendou a Martinem Holcem) koncert s názvem Děkujeme![17], který se konal v pražském divadle Ponec. O rok později společně uspořádali pod názvem Já půjdu dál[18] hned dva koncerty v divadle Royal. V roce 2017, konkrétně 17. června, se uskutečnil další galakoncert Já půjdu dál.

Od dětství byl členem jihlavského klubu GymBeam[19], kde se z něj stal tanečník akrobatického Rock and Rollu. V tomto oboru dosáhl na Titul Mistrů a Vicemistrů ČR a spolu s partnerkou Terezou Škrdlovou získali rovněž páté místo mezi páry ve světovém žebříčku.

 

Lukáš Písařík, DiS

 Lukáš Písařík se narodil 3.8.1986 v Hořovicích u Berouna. Už od malinka ale vyrůstal v Jižních Čechách. Zde také začla jeho hudební kariéra, když začal hrát na flétnu a později na kytaru. Po úrazu levé ruky musel s nástrojem skončit a naplno se začal věnovat zpěvu. V roce 2003 byl přijat na pražskou konzervatoř Jaroslava Ježka, kterou absolvoval v roce 2009. Od roku 2006 zpívá v RockOpera praha. Konkrétně v ANTIGONA RockOpera v roli Haimóna, Oidipus Tyranus v roli Oidipa, 7 Proti Thébám v roli boha slunce Apollona a Oidipa. Nyní nově i v RockOpeře Romeo a Julie v roli Vejvody. V roce 2010 nastoupil do progressive metalové formace SEVEN s kterou natočil desku Freedom Call pod taktovkou Victora Smolského a která následně vyšla u nejvetšího nezávislého vydavatelstrví Nuclear Blast. Se SEVEN odjel i několik evropských tour. Nyní navíc vystupuje s kapelou PLAN B, kterou založil společně s virtuózním bubeníkem Davidem Bartoškem.

 ŽIVOTOPIS PŘIPRAVUJEME

Adresa

Olšanská 55/5, Praha 3, 130 00, Žižkov

 
Email:

konzervator.praha@seznam.cz

 
Tel:

608 359 995

Studijní oddělení:  úřední hodiny

PO a PÁ  13 - 15h
ÚT, STŘ, ČT  9 - 13h
 
V době letních prázdnin

STŘ 9-12, 13-14:30h

Kontakty

Vedoucí studijního oddělení

Mob : 608 359 995, Tel : 272 096 419

 

Ludmila Vacková - Odborná referentka

Mob: 777 712 478

2019  INTERNATIONAL CONSERVATORY PRAGUE

Web design Michal Šaray

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon