ODDĚLENÍ POPULÁRNÍHO ZPĚVU

Marcela Březinová

 " S pokorou se toho dozvíte nejvíce. "  

ODDĚLENÍ POPULÁRNÍHO ZPĚVU

 

O oddělení : 
Odd. populárního zpěvu mělo ve školním roce 2012 / 2013 pod mým vedením dvanáct členů. Mým cílem bylo a bude vytvářet propojené kreativní oddělení, ve kterém se snažíme rozvíjet OSOBNOST STUDENTA a schopnost během studia na MKP obsáhnout různá odvětví a směry populární hudby a náš plán byl s úspěchem realizován! Maturitní zkoušky 7 našich studentů z HLO dopadly NA VÝBORNOU a CHVALITEBNOU a pololetní i závěrečné zkoušky studenti zvládli velmi dobře!!! U Lindy Pavlincové a Františka Honiga se maturitní zkouška přesunula na zářijový termín. Důležité je přistupovat individuálně - podle potřeb a postupného vývoje studenta! Klasifikační ohodnocení obsahuje kromě technického vývoje také disciplínu studenta, zájem o mimoškolní povinné i nepovinné aktivity a úspěchy na konkurzech, soutěžích atd.... Výborně nás reprezentovala a postoupila až do semifinále SUPERSTAR Veronika Stýblová :-) a spolu s další studentkou 2.ročníku Ilonou Maňasovou uspěly v konkurzu do Divadla na Vinohradech! :-) Studenti našeho oddělení dostali také obrovskou možnost seznámit se s psaním textů v TEXTOVÉ AKADEMII vedenou výborným textařem Janem Krůtou a rozšířili své výrazové a taneční schopnosti s energickým Michalem Šarayem :-)

V pěvecké soutěži POPSTAR pořádané MKP se poprvé naši studenti mohli představit a velmi dobře uspěli ! vedle studentů z "konkurenčních" konzervatoří a to Státní a Ježkovy. Pro Divadlo Korunní připravilo Odd. pop. zpěvu úspěšné koncertní recitály a naše studentky Zuzana Šmejkalová,Klára Kozlovská a Anetka Kováčová excelovaly v původním díle POST MORTEM:-). Vynikající příležitost dostali studenti také v Poctě Whitney Houston a za všechny musím vyzvednout výkon Jana Bendiga v původním romském muzikálu SUPERSTAR COMPANY! V neposlední řadě musím také připomenout úspěšné vystoupení našich studentů na akci DPP "Nalaďte se v metru" také o Vánocích...

 

Marcela Březinová

VEDOUCÍ ODDĚLENÍ

Narodila se 18.11.1960 v Podbořanech, okrese Louny. V roce 1980 získala II. místo – Stříbrný řetěz na festivalu Mladá píseň Jihlava a založila skupinu OK Band, ve které působila do roku ´87, dále následovala sólová dráha spjatá se skupinou Leška Semelky, Yandim bandem Slávka Jandy, úspěšným zahraničním singlem u Chapell Interson-Wien a hostováním v jazzovém klubu na lodi v karibské oblasti. V roce 1993 konečně vyšla 1. sólová deska "Každej to má rád" korunovaná nominací na Grammy v kategorii Zpěvačka roku. 2."sólovka" s názvem" Nesmíš loudit " vychází krátce před návratem do OK Bandu v roce ´99 a následují další čtyři desky se skupinou. Od roku 2003 je Marcela opět na sólové dráze a v současnosti připravuje 9. desku a z toho 3. sólovou. Pilotním singlem se stávají "Kérky a Aférky".

Nejčastěji koncertuje s kytaristou Honzou Volným a jako vždy klade důraz na původní hudbu a kvalitní texty. Po ZŠ, ZUŠ studovala SZŠ -obor dětská sestra a Lidovou konzervatoř (dnešní Ježkovu), kde byla žákyní prof. Vlasty Mlejnkové. Té je vděčna nejen za hlasovou techniku, ale především za "lidský" a laskavý pedagogický přístup.

 

Kamila Nývltová

Jana Feriová

Kamila Nývltová (*28. června 1989) je mladá česká zpěvačka s nezaměnitelným hlasem. Na svém konte má tři sólová CD ("Kamila Nývltová", "Vánoční dárek" a "Moje lásky") a 5 videoklipů („Son Of A Preacher Man", „Něco jsi slíbil“, „Je to hřích“, "Jsem to já" a "Příběh"). V listopadu 2016 vydala Kamila svoji třetí desku "Moje lásky". Jedná se o album duetů s předními osobnostmi české hudební scény jakými jsou Josef Vojtek, Michal David, Leona Machálková, Marian Vojtko, Olga Lounová, Vilém Čok a další. Kamila je hrdou patronkou pěvecké soutěže pro začínající zpěváky s mezinárodní účastí Česko zpívá. Spolupracuje a vystupuje s řadou svých pěveckých kolegů - Marianem Vojtkem, Danielem Hůlkou, Václavem Noidem Bártou, Josefem Vojtkem, Josefem Vágnerem nebo celosvětově uznávaným gospelovým zpěvákem Mano Ezohem. Kamila působí jako sólistka Hudebního divadla Karlín, Divadla Broadway a Divadla Hybernia. Zahrála si hlavní role v muzikálech Aida (role núbijské princezny Aidy), Kleopatra (role Kleopatry), Dracula (role Adriany/Sandry, Lorraine), Angelika (role Angeliky) a v pohádkové hudební komedii Sněhurka a sedm závodníků (role Sněhurky). Dále ztvárnila vedlejší role v muzikálu Quasimodo, Kat Mydlář a Mata Hari. Též účinkovala v multižánrovém představení Lidoskop. Ve filmu „Jedlíci aneb Sto kilo lásky“ režiséra Tomáše Magnuska si zahrála jednu z hlavních postav, fyzioterapeutku Simonu. 31. října 2017 Kamila pokřtila svůj první exkluzivní Kalendář Kamila Nývltová 2018 s fashion fotografiemi z egyptské destinace Marsa Alam. Aktuálně připravuje se skladatelem a zpěvákem Josefem Vojtkem nové album s písněmi ve stylu pop, rock s jižanským nádechem. Nyní vzniká v nahrávacím studiu první SINGL, na kterém se podílí Josef Vojtek (hudba), text napsal Xindl X, vše je pak nahráváno ve spolupráci s Charlie Blažkem (Charlie Band)

Narozena : 15.7. 1963 dvě děti : Dan a Jan Hudební začátky : 1986 - Mladá píseň Jihlava 1988 - Country Beat J.Brabce 1990 - Dalibor Janda 1991 - Olympic Rok 1992 - SHALOM

Erika Fečová, DiS.

 Narodila se v roce 1986 v Praze do rodiny plné muzikantů. Ve čtyřech letech začala tancovat ve folklorním souboru RAIDŽ pod vedením dědečka Jožky Feča. Jako malá si to neuvědomila, ale tento okamžik ovlinil její hudební život. V 9ti letech začala navštěvovat soukromé hodiny klavíru u paní profesorky Jarmily Janatové. I přesto že hra na klavír pro ni byla dobrá zkušenost, zpěv jí dělal daleko větší radost, rozhodla se tedy věnovat zpěvu. Začala chodit na soukromé hodiny k paní profesorce Lídě Nopové. V tu dobu s její babičkou Olgou Fečovou založily hudební kroužek her a nápadů aneb Čhavorikani Luma v překladu Dětský svět, kde měla první veřejné vystoupení. Ve 13ti letech přestoupila na hodiny zpěvu k paní profesorce Evě Svobodové, která jí připravila na přijímací zkoušky na Pražskou konzervatoř, kde uspěla.

 

Michaela Dolinová, Dipl. um.

Po absolutoriu na Pražské konzervatoři vzala angažmá v Kladenském divadle a zároveň hostovala v Semaforu, odtud však přešla do soukromého Divadla Josefa Dvořáka. Film a televize ji objevily začátkem 80. let - ZAHRADA DĚTÍ (1982), JAK BÁSNÍCI PŘICHÁZEJÍ O ILUZE (1984), povědomá je nám v roli nesmělé, brýlaté knihovnice Anny - svobodné matky v seriálu CHLAPI A CHLAPCI (1988). Po revoluci filmových nabídek ubylo a dnes si M. Dolinovou občas připomeneme v nováckém seriálu ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ (2005), kde hraje v menší roli zdravotní sestry Marie. Paralelně uváděla s kolegou Michalem Jagelkou SNÍDANI na Nově, ovšem určité neshody s vedením televize a nová koncepce pořadu byly příčinou ukončení spolupráce. V 90. letech nastoupila do Hudebního divadla v Karlíně a umělecky se našla v muzikálech - KLEC BLÁZNŮ, JOZEFÍNA, ŘEK ZORBA, VIKTOR - VIKTORIE, v současnosti COCO CHANEL. Prezentuje se také jako tvář a moderátorka švédské kosmetiky, angažuje se v projektu BABYBOXŮ a připravuje svůj vlastní moderátorský pořad. V soukromí se M. Dolinová loni rozvedla ( po vzájemné dohodě a ve vší korektnosti) po 15-ti letém manželství s publicistou Jaroslavem Tučkem, se kterým má dvě dcery- Terezu (11) a Julii (8) a zanedlouho se provdala podruhé (na zámečku v Libni), jejím manželem je známý pražský soudce Jan Sváček.

Tomáš Živor, DiS.

Ilona Vozničková - Šťastná, Dipl um.

Konzervatoř Jaroslava Ježka Praha - specializace : zpěv do roku 2009 , kurz pěvecké techniky Complete Vocal Technique z Dánska , kurz pěvecké techniky Berkley College of Music , kurz moderování, kurz public relations , kurz kreativity na jevišti a umění komunikace : 2005 - 2011 , pedagog pop zpěvu na Mezinárodní konzervatoři Praha, zástupce ředitele ZUŠ Stodůlky 2005-2009, pedagog pěvecké hlasové výchovy v ZUŠ Praha-Stodůlky , pedagog pěvecké hlasové výchovy na Taneční konzervatoři TCP 2005- 2006. Současnost : 2004 - účinkování v muzikálu Jesus Christ Superstar – verze 2010, muzikál Carmen, Limonádový Joe, Producenti, Cats, Čardášová princezna, muzikál Mistr Jan Hus (cena Vize D. a V. Havlových, Rebelka), Hrabě Monte Christo (swing tria),lední revue Romeo a Julie na ledě (Německo, pí.Monteková), West side story (Německo,Anita), Jesus Christ Superstar – verze 2004, Hair, Rusalka (bludička,swing), Evita (swing), Popelka (sestra Kateřina), Babička (Viktorka), členka swing. kvintetu Lubomíra Pánka, angažmá v divadle Semafor, 4 roky zpívání ve skupině Laura a její tygři, 2 roky angažmá ve Švýcarsku , členka jazzového kvarteta a swingového orchestru , natáčení zpěvů do filmové a divadelní hudby ,spolupráce jako vokalistka na CD koncertech našich populárních zpěváků , spolupráce s TV, nahrávací studia – dabing , výtvarné práce – ilustrace knihy poezie. Další činnosti : redaktorka v MČ Prahy 13, redaktorka internetových stránek Ministerstva vnitra, odbor tisku a public relations, redaktorka zpravodajství radia Blaník Praha, radia Relax . Další dovednosti: AJ, RJ, práce s PC (Photoshop, Sound Forge, Front Page,..) e-mail : ivoznickova@seznam.cz

se narodil 29.června 1988 v Praze. Na klavír začal hrát od svých sedmi let a již v osmi složil svojí první scénickou skladbu. Nejdříve se věnoval zahradní architektuře, kde se vzdělával mimo jiné i v estetice a kontrastech – aspektech, jenž promítá dodnes i ve své hudbě. Po absolvání tohoto oboru se přihlásil na Mezinárodní Konzervatoř v Praze, kde studoval hlavní obory klavír a dirigování. V té době měl již za sebou 3 autorské alba solo klavírních romantických (a velice scénických) skladeb a nemalý počet koncertů, kde úspěšně prezentoval svojí autorskou tvorbu. Po úspěšném zakončení studia na konzervatoři se rozhodl následovat svůj sen stát se profesionálním hudebním a filmovým skladatelem - a po úspěšném přijímacím řízení byl přijat na nejprestižnější hudební školu na světě se zaměřením na filmovou hudbu – Berklee College of Music v Bostonu, USA. Studoval tam hlavní obor Filmová hudba a vedlejší obor Interaktivní hudba do her. Na Berklee mohl Tomáš naplno rozvinout svůj talent nejen ve skladbě, ale i v orchestrální a scénické tvorbě a mohl se díky tomu dostat mezi špičku současné filmové hudby. Po svém návratu z USA vydal Tomáš Živor své první orchestrální album Imaginarium, které se setkalo s velikým ohlasem nejen v česku ale i v USA.

 

MgA. Michal Worek

Richard Tesařík

Český skladatel, aranžér a pianista. Studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka a Akademii múzických umění v Praze (AMU). Zaměřuje se na různé žánry, od klasické hudby až po rock. Jem členem progresivní rockové kapely Silegrail.

Pochází z malé vesnice Moravská Chrastová nedaleko Svitav. Jeho otec Richard Tesařík starší byl významným československým generálem a hrdinou druhé světové války. Richard mladší se v mládí věnoval sportu, především atletice, nakonec však zvítězila náklonost k hudbě. Spolu se svým mladším bratrem Vladimírem (1947-2003) a Ondřejem Hejmou založil v roce 1975 nejstarší českou reggae kapelu Yo-Yo Band, která se dodnes drží mezi nejúspěšnějšími hudebními skupinami na domácí scéně. Mezi jejich nejznámnější hity patří skladby Rybitví, Kladno, Karviná, Jó já jsem srab nebo Jedem do Afriky. Kapela získala i mnoho ocenění například Grammy v r.1994. Richard ve skupině působí jako zpěvák, perkusista a textař. Po tragickém úmrtí bratra Vladimíra převzal roli kapelníka. Kromě působení v Yo-Yo Bandu vydal i několik sólových alb. Richard Tesařík účinkovál rovněž v mnoha muzikálech, např. Tajemství, Krysař či Hamlet. Pravidelně vystupuje v divadle Kalich. Jako skvělý showman se objevil jako host i v řadě televizních zábavných pořadů. Ve svých dvaašedesáti letech se zúčastnil taneční soutěže TV Nova Bailando. Díky přátelství s režisérem Janem Hřebejkem přičichnul i k filmové branži. Poprvé se objevil v miniaturní roli Rusa Borise v PELÍŠKÁCH. Později mu stejný tvůrce nabídl o něco větší úlohu kapitána odboje v na Oscara nominované smutné komedii MUSÍME SI POMÁHAT. I v této postavě se sice objeví jen na chvíli a navíc byl nadabován Karlem Heřmánkem, ale právě jeho krátký výstup patří k vrcholům úspěšného snímku. Menší part ztělesnil také v komedii manželů Landových KVASKA. 
 

Adresa

Olšanská 55/5, Praha 3, 130 00, Žižkov

 
Email:

konzervator.praha@seznam.cz

 
Tel:

608 359 995

Studijní oddělení:  úřední hodiny

PO a PÁ  13 - 15h
ÚT, STŘ, ČT  9 - 13h
 
V době letních prázdnin

STŘ 9-12, 13-14:30h

Kontakty

Vedoucí studijního oddělení

Mob : 608 359 995, Tel : 272 096 419

 

Ludmila Vacková - Odborná referentka

Mob: 777 712 478

2019  INTERNATIONAL CONSERVATORY PRAGUE

Web design Michal Šaray

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon