ODDĚLENÍ POHYBU A TANCE 

  Eduard Zubák

Vedoucí oddělení

ODDĚLENÍ TANCE A POHYBU

 

O oddělení : 

O tanci se již napsalo hodně, pro každého tanec znamená něco jiného. Pro někoho může být koníčkem, zábavou, inspirací, odpočinkem, uměním, prací a dokonce i smyslem života. Oddělení tance a pohybu na Mezinárodní konzervatoři Praha, spolupracuje se všemi odděleními napříč a naším posláním je studentům konzervatoře tanec představovat formu svobody, projevu a vyjádření se. Tanec představujeme formou propojení na každém z oddělení Mezinárodní konzervatoře. V tomto roce jsme si dali za cíl tanec ukázat ve všech možných podobách a tanečních stylech. Předávat studentům naše zkušenosti a společně využít všech možných forem, protože tanec se každým dnem neustále zdokonaluje, modernizuje a nalézá mnoho nových a zajímavých možností a forem. Oddělení tance a pohybu zrealizovala v minulých letech, mnoho velmi úspěšných tanečních projektů. Ve spolupráci se všemi odděleními konzervatoře, jmenujme projekty Legenda jménem Whitney, Divas nebo M5J. Kromě tance samotného se snažíme studentům, zejména na oddělení populárního, jazzového, nebo rockového zpěvu, představovat pohyb formou celkového dojmu zpěváka / studenta/ na jevišti, jako velkou součást profesionální prezentace. Klademe důraz i na posilování a zpevnění celého těla, na požádání i sestavujeme zdravý jídelníček, radíme se správnou životosprávou. 

 

Vizuál pro zpěváky a zpěvačky, jeho prezentace na pódium. 
Chůze na podpatcích a celkové držení těla. 
Komunikace s publikem, s tanečníky a s kapelou. 
Výraz těla a tváře. 
Správné použití gest a emocí. 
Poradenství ohledně oblečení, vlasové poradenství a celkové image zpěváka, zpěvačky. 
Najít pro každého ve vzájemné spolupráci jeho osobnost. 

Zdravá výživa, jídelníček: 
Poradenství zdravé výživy a životosprávy pro zpěváky. 
Péče o postavu a celkový image zpěváka: 
Pravidelné posilování celkového těla. 

Eduard Zubák

Ivana Benešová

Eduard Zubák tančí od 14-ti let a je původem profesionální tanečník a trenér sportovních tanečních párů. V roce 2006 – Mistr ČR profesionálů v latinsko-amerických tancích. V roce 2003 získal diplom od Svazu učitelů tance ČR a Member of World Dance & Dance Sport Koncil za vykonání profesionální zkoušky z tanců standardních a latinsko-amerických a roce 2007 ukončil studium na FTVS Univerzity Karlovy v Praze ve specializaci Taneční sport.

Flamenku se věnuje od roku 2005, kdy se začal učit u Jany Drdácké. Poté se zdokonaloval ve Španělsku u profesorů jako Juan Polvillo, Javier Barón, Andrés Marín, Israel Galván, Belén Maya a Javier Latorre. V roce 2007 založil vlastní taneční studio Duende v Kolíně, kde se nadále věnuje výuce latinsko-amerických tanců a flamenka. Po boku Jany působil ve skupině Arsa y Toma a nyní je jejím tanečním partnerem a choreografem ve skupině Flamenco Element.

Vzdělání: Pražská konzervatoř obor balet, Leningradská baletní škola Vaganová. Pedagog a vedoucí pracovník se zaměřením na pohybovou a taneční složku více než s 14ti letou zkušeností v oblasti vedení pedagogiky výuky tance s více než 25ti letou praxí v oboru balet a tanec. Pracovní zkušenosti: Ostravské divadlo , Ostrava – členka souboru, Pražský komorní balet Pavla Šmoka, Národní divadlo, Praha, Neptun Praha, ProFactory, Baletní škola ZŠ Vratislavova, Konzervatoř a vyšší odborná škola Jaroslava Ježka, Baletní Pilates - Říčany, Mezinárodní baletní seminář - Chorvatsko

 

Pavla Harangova, DiS.

MgA. Daniela Zálešáková

1997-2005 - 1.Soukromá taneční konzervatoř v Praze - vystudovala s absolutoriem 
2002 - hostovaní v Tartu(Estonsko) -

Galavečer tanečních konzervatoří 
2003-2005 - praxe Státní Opera Praha v baletech Dáma s kaméliemi a Popelka 
2003 - účast a postup na Mezinárodní baletní soutěži v Brně 
2001 - účast v soutěži a workshopu Grand Prix de Lausanne 
2003 - účast v soutěži a workshopu Grand Prix de Lausanne 
2005 - 2007 - členka baletního souboru v Národním divadle v Brně 
2007-2010 - členka baletního souboru ve Státní Opeře v Praze 

od 2010 účinkování v muzikálech - Mata Hari (divadlo Broadway v Praze), Horečka sobotní noci a Atlantida ( divadlo Kalich), Mefisto ( div. Hybernia) , Ples Upírů ( Goja Hall) , Iago ( Hybernia), Galileo (Hybernia) 

lektorka a choreografka - taneční studio Stream of Dance 
- Mezinárodní konzervatoř Praha 
asistentka choreografie - Ples Upírů ( divadlo Goja Hall), Iago ( divadlo Hybernia) 
choreografka - dětský muzikál Sherezada ( divadlo Hybernia) 
- festival Petra Dvorského ( pro Aliatrix) 
- Fantom Opery ( divadlo Goja Hall) 

Petr Batěk

Absolventka DAMU oboru dramatická výchova, současně studovala na divadelní škole AHK v Amsterdamu fyzické divadlo a tanec, kterému se po studiu několik let věnovala. Po narození dětí přijala místo v souboru dětského divadla, se kterým sehrála stovky představení po celé republice. Vedle hraní se vždy věnovala tanci, výuce taneční a pohybové výchovy dětí, choreografii a v poslední době je i certifikovanou lektorkou jógy.

Radek Suchý

Herec, šermíř, kaskadér a pedagog
Člen profesionální skupiny scénického šermu DOMINIK, kaskadérské skupiny DOUBLE a c.k. Divadla Pluto Plzeň
Divadlo: Trója (Elwangen Německo), Richard III. (Globe), Romeo a Julie (Stavovské divadlo Praha), Dimitrij (Státní opera Praha), Cyrano z Bergeracu, Panna Orleánská, Romeo a Julie (Divadlo J.K.Tyla Plzeň)
Film a TV: Vítr v kapse, Láska z pasáže, Discopříběh, Kamarád do deště, Johanka z Arku (Fr. i Kanada), Bídníci (Fr.), Princezna ze mlejna 2, Z pekla štěstí 2, Arianin souboj (USA), Strážce duší, A bude hůř, Crash Road, Četnické humoresky, Křišťálek meč, Nejkrásnější hádanka, Koruna Vyšehradu (USA), Pád NDR (SRN), Jménem krále, Expozitura, Proč bychom se netopili a další

 

Jako stálý člen působím v Divadle Na Fidlovačce a vystupuji jako host na chebské scéně.

2014

Jako hostující herec působím v Městském divadle v Mladé Boleslavi, kde zaskakuji v roli generála Otise v inscenaci Pane, vy jste vdova v režii Zdeňka Bartoše a moc si užívám spolupráci s dalším sympatickým souborem.

2013 

Na pozvání ředitelky divadla a skvělé herečky Elišky Balzerové se stávám členem souboru pražského divadla na Fidlovačce. Další divadelní přístav, další zkušenosti a noví přátelé.

2011

Zahajuji své hostování v plzeňském divadle Alfa, kde jsem pod vedením režiséra Petra Vodičky ztvárnil hlavní roli v pohádce Křesadlo od H. Ch. Andersena. Byl to pro mě nostalgický návrat do světa loutek a magie, ve kterém jsem kdysi začínal jako herec Divadla rozmanitostí.

2008

Odcházím z Mostu a stávám se hercem Západočeského divadla v Chebu. V krásném kulturní městě v západních Čechách nacházím spousta nových přátel a jsem mile překvapen, že někde může divadlo skvěle fungovat jako celek.

2002

Začíná moje angažmá na prknech jedné z našich největších scén, Městského divadla v Mostě. Vstup do činoherního souboru nebyl zrovna jednoduchý a bylo nutné na sobě hodně pracovat, naštěstí trpělivost skutečně přináší růže.

2000

Sbírám zkušenosti v oblasti loutkového a alternativního divadla během svého prvního profesionálního angažmá v Divadle rozmanitostí. První angažmá, první divadelní rodina, první bujaré oslavy života a spousta věrných přátel mezi loutkami.

1994

Jako člen několika neprofesionálních souborů (např. Dialog nebo Okřídlený vůl) zahajuji svou divadelní kariéru. Vděčím za to knize o The Living Theatre, která vzbudila mou touhu tvořit umělecká díla, která mají vyšší hodnotu.

Herec, kterého jste mohli vidět na scénách Národního divadla, Divadla Na Fidlovačce, Divadla na Vinohradech, Městského divadla v Kladně, Západočeského divadla v Chebu, v Karlových Varech nebo v Městském divadle v Mostě.

Známý z filmů Zejtra napořád, Jak se moří revizoři, Poslouchej nebo ze seriálů Gympl s ručením omezeným, Rapl, Kriminálka Anděl, Čechovi a dalších.

Zabývá se psaním scénářům na míru a v roce 2019 vydal svou třetí básnickou sbírku “Mezi svými rýmy”. Je autorem mnoha hudebních projektů a jeho píseň “Zas bude líp” byla využita jako průvodní píseň ve filmu Jak se moří revizoři.

Jako moderátor je často angažován již od roku 2000 a to na městských plesech (Cheb, Most, Praha, Hodonín..), maturitních plesech (desítky plesů po celé ČR), Městských slavnostech (Plzeň, Praha, Cheb, Most, Chomutov, Třebíč a mnoho dalších), diskusních pořadech na vlnách ČRo (Hosté Českého rozhlasu Plzeň, Bez opony..), nebo na prestižních akcích nejrůznějších partnerů (Vůně roku časopisu Žena a Život, konference Modré pyramidy, Kongres zdravotních sester v Mostě, Historický víkend v Plzni, Zažijte to znovu 2018, atd.).

Alex Sadirov

Narodil se ve Lvově ve sportovně-umělecké rodině. Jeho životním krédem je všestrannost a otevřenost tanečním stylům napříč žánry. S poznáváním baletních technik zároveň vyrůstal na streetové/urban scéně - od malička se účastnil mnoha tanečních událostí, mezinárodních kempů, battlů atd. V roce 2011 absolvoval na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy obor klasický tanec.

 

Na TKP tančil v klasickém (Šípková Růženka, Svita v bílém, Najáda a Rybář...) i v moderním repertoáru - v choreografiích Jiřího Kyliána, Petra Zusky, Pavla Šmoka, Berangere Andreo, v současné tvorbě Viktora Konvalinky, Tomáše Rychetského ad.

Po absolvování konzervatoře byl členem souboru Bohemia Balet, se kterým cestoval po celém světě. Absolvovali např. Festival Internacional de Ballet v Kolumbii, Světový festival divadelního umění mládeže v japonské Toyamě a další gala večery v Číně, Francii, Polsku, Německu aj. Jako sólista hostoval v Pražském komorním baletu v choreografiích Sinfonietta a Podmínka zániku a spolupracoval se souborem 420people (Dny české kultury v Tbilisi, Turné po Jižní Koreji, Kulturenfestivalen ve Stockholmu...).

Byl vybrán jako jediný tanečník a freestyler Bobbyho McFerrina na pražském koncertě s názvem Solo Show 2015. Dále působil jako tanečník na koncertech Jiřího Korna, Karla Gotta a dalších českých umělců.
Účinkoval v muzikálech Aida; Lucie, větší než malé množství lásky; Chicago; Mamma Mia; Adéla ještě nevečeřela. 

 

Od roku 2012 je členem Laterny magiky. V současnosti je také členem souboru DEKKADANCERS, vede otevřené lekce Studia Nové scény, je lektorem v Taneční škole ROXTON a působí jako pedagog na Mezinárodní konzervatoři Praha. Aktivně se věnuje DJingu a hudební produkci. Pořádá pravidelnou taneční událost Triple Shot Party na Nové scéně ND a vytvořil hudbu pro několik inscenací Dekkadancers, pro švédský soubor Norrdans a Bavorský státní balet.

Jitka Antošíková, DiS.

Absolventka Taneční konzervatoře, obor Současný tanec a taneční divadlo; Pedagogika taneční výchovy, stáž na University of Dance and Circus, Stockholm, obor Pedagogika klasického tance, Trenér II.třídy sportovních tanců, FTVS UK, 3.místo na MČR ve Stepu. Účinkování - Antoinetta,královna Francie; Ferda Mravenec; Romeo a Julie Divadlo Hybernia; Muž se železnou maskou Divadlo Broadway; Freddie Divadlo RB; Legenda jménem Holmes HDK. Tvorba choreografie Kam kráčíš?ženo.. 2011, Podoba 2013, Circus 2014, Wild West 2015, Alice 2016, Annie Jr. 2018 (CZE), Legally Blond Jr. 2019 (CZE).

Adresa

Olšanská 55/5, Praha 3, 130 00, Žižkov

 
Email:

konzervator.praha@seznam.cz

 
Tel:

608 359 995

Studijní oddělení:  úřední hodiny

PO a PÁ  13 - 15h
ÚT, STŘ, ČT  9 - 13h
 
V době letních prázdnin

STŘ 9-12, 13-14:30h

Kontakty

Vedoucí studijního oddělení

Mob : 608 359 995, Tel : 272 096 419

 

Ludmila Vacková - Odborná referentka

Mob: 777 712 478

2019  INTERNATIONAL CONSERVATORY PRAGUE

Web design Michal Šaray

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon