ODDĚLENÍ HERECTVÍ

" Máme-li sen,máme i sílu proměnit sen ve skutečnost. " 

Vedoucí oddělení: MgA. Veronika Stropnická - Žilková

Zástupce vedoucí oddělení: Mgr. Cyril Navrátil

 

ODDĚLENÍ HERECTVÍ

 

Motto oddělení : 
" Máme-li sen,máme i sílu proměnit sen ve skutečnost. " 

 

O oddělení : 

KONCEPCE VÝCHOVY MLADÝCH HERCŮ

Výběr studentů 
Při výběru i následném studiu je třeba respektovat dnešní možnosti uplatnění herců po absolutoriu. 
30 procent mladých herců odchází do stálého angažma v divadlech.
50 procent zůstává na volné noze a uplatní v televizi,dabingu,moderování a příležitostnou prací v divadle,muzikálech 
20 procent se věnuje práci v marketingu a v ostatních uměleckých oborech. 
Konzervatoř by měla studenty připravit na všechny alternativy následné obživy a vybrat pro studium vhodné adepty.
Výchovné cíle bych rozdělila do těchto kategorií:
rozvoj osobnosti,
obecná vzdělanost
herecké řemeslo
etika herce 
základy všestranné kreativity 

ROZVOJ OSOBNOSTI
-posílení volních vlastností,schopnost překonávání překážek
-úspěch,neúspěch vnímat jako hnací motor 
-pojmenování sebe sama jako základního hereckého typu a rozvoj své všestrannosti
-boj se studem, schopnost otevřít se jako základ kreativity 

OBECNÁ VZDĚLANOST
-vnímání kulturního světa a snaha o nalezení osobního vztahu k současné dramaturgii
-společná návštěva divadel, koncertů,výstav,četba-rozbor 
-návštěva zkoušek v divadle,rozbor postavy,záměr režiséra a interpreta 
-dramaturgické minimum-náhled na postavu v kontextu hry 

HERECKÉ ŘEMESLO 
-nácvik emocionální pružnosti,schopnost rychlé proměny pocitů 
-rozšíření emocionální škály 
-technika ,cvičení paměti, vizualní i verbální 
-vnitřní i vnější proměna postav-fyzická odlišnost podle typu 
-propojení fyzické dovednosti s vnitřním obsahem 

ETIKA HERCE 
-profesionalita,dochvilnost,kázeň,úcta,morálka
-duševní hygiena,relaxace po napětí 
-sebeprezentace v mediích a při konkursech 
-komunikace s novináři,základy společen.chování 
-stavovská čest a související herecké „manýry“ 

ZÁKLADY VŠESTRANNÉ KREATIVITY 
-práce před kamerou,fotoaparátem 
-práce s textem-autorské minimum,moderace,vlastní autorské psaní moderace 
-rozhlasové a dabingové herectví-práce s mikrofonem

MgA. Veronika Žilková

Jedna z nejpopulárnějších českých hereček současnosti, Veronika Žilková, pochází z umělecké rodiny. Jejím otcem byl známý hudební pedagog a flétnista Václav Žilka (1924-2007). Jako celá rodina, tak i Veronika se od dětství věnovala hudbě (hrála na flétnu), ale na rozdíl od svých dvou starších sourozenců, kteří jsou dnes profesionálními hudebníky, její cesta směřovala jinam. Po maturitě začala studovat psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, ale studim přerušila po prvním semestru. V návaznosti na dětské zkušenosti ve folklórních souborech se chtěla věnovat lidovému tanci, ale nakonec nastoupila ke studiu herectví na DAMU, které dokončila v roce 1985.

Před filmovou kamerou stála Veronika Žilková poprvé v osmnácti letech, kdy se soubor Chorea Bohemica (v němž vystupovala) objevil ve filmu DÍVKA S MUŠLÍ (1980). Ještě jako adeptka herectví pak dostala velké příležitosti v několika filmech. Dceru hlavního hrdiny Evu ztvárnila ve smutné komedii SAMOROST (1983), známější je ale její hlavní role (po boku Jana Čenského) v komedii KDYŽ ROZVOD, TAK ROZVOD (1982). Zajímavé možnosti jí pak přinesly životopisné filmy PUTOVÁNÍ JANA AMOSE (1983) nebo LEV S BÍLOU HŘÍVOU (1986), v nichž ztvárnila postavy dcer J. A. Komenského a Leoše Janáčka. Od druhého ročníku na DAMU vystupovala také na divadelním jevišti a v Činoherním klubu hrála v představení Rodina Tótů.

Filmografie Veroniky Žilkové, připomeňme například postavu vězeňské dozorkyně v seriálu PŘÍTELKYNĚ Z DOMU SMUTKU (1992), nadále hrála také v pohádkách a inscenacích. V polovině 90. let jí nakonec velkou a umělecky hodnotnou šanci poskytl znovu film – za svou kreaci umírající Marjánky v melodramatu ZAPOMENUTÉ SVĚTLO (1996) získala Českého lva. Na stejnou cenu byla pak znovu nominována za hlavní ženskou roli v zajímavě pojatém filmu OTESÁNEK (2000). Mezitím si stále udržovala pozornost svými televizními vystoupeními a její stoupající popularita vyvrcholila hlavními rolemi v seriálech TO JSEM Z TOHO JELEN (2000) a ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA (2001), které však prošly obrazovkami bez většího zájmu diváků. Do přelomu tisíciletí spadá také začátek spolupráce s Richardem Genzerem a Michalem Suchánkem na pořadu TV Nova TELE TELE (2000-2007). Tento projekt po celou dobu svého několikaletého vysílání narážel na kontroverzní přijetí, měl řadu nadšených fanoušků i zarputilých odpůrců a přes jeho nevyváženou kvalitu mu nelze upřít vysokou sledovanost a také vítězství v kategorii Pořad roku v divácké anketě televize Nova. Veronika Žilková zde zastupovala ženský prvek a na pořadu se podílela i jako scénáristka

Renée Nachtigallová, DiS.

1976 - Absolventka Státní konzervatoře v oboru sólový zpěv a pedagogika 
Během studia hlasatelka československé televize, spolupráce s Vokálním souborem Lubomíra Pánka 
1981- 1993 – sólistka opery Národního divadla v Praze 
koncertní spolupráce s dirigenty J. Bělohlávkem, L. Peškem, P. Altrichterem, J. Štychem, M. Válkem a dalšími 
hostování v operách - Brno, Liberec, České Budějovice, Bratislava 
Zahraničí - Japonsko, Německo, Rakousko, Belgie, Dánsko, Švýcarsko, Francie, Lucembursko, USA 
Nahrávky: Český rozhlas, Panton, OHDP (W. A. Mozart, A. Dvořák, G. Verdi, G. Puccini, A. Ponchielli, P. I. Čajkovský, B. Britten, A. Schönberg, J. Křička, J. I. Linek, E. Vannini, A. Ariosti 
1991 – Originální hudební divadlo Praha (založila s Tomášem Hášou, od r. 2000 vede divadlo sama) - představení Noc s Mozartem, pod záštitou UNESCO Kouzelný Dvořák, Don Giovanni 1787, Když Strauss, tak Johann, Ohňostroj operních a operetních melodií, Kouzelná flétna Na Vídeňce a další. Kromě českých scén hostovali např. v Německu, Rakousku, Francii, Švýcarsku, Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku. Kouzelný Dvořák a Don Giovanni 1787 reprezentoval Českou republiku na výstavě EXPO 2000 v Hannoveru. 
2005 – první „opera v Šárce“ Prodaná nevěsta (s Janou Divišovou uvádí od r. 2005 v místě původního přírodního divadla české opery. Pravidelně první víkend v září, ve spolupráci s ND Praha, vstupné zdarma, účast publika - vždy několik tisíc) 
2006 – 1. ročník festivalu Ad honorem Mozart (celkem 9 ročníků mezinárodního festivalu s pěveckou soutěží a mistrovskými kurzy - finále soutěže s orchestrem probíhalo ve Stavovském divadle) 
2009 – pedagogická činnost - ZUŠ V. Talicha v Berouně 
Finálové umístění žáků v soutěžích včetně prvních cen - Česko zpívá, San Remo Junior 2017, Písňová soutěž Bohuslava Martinů, Allegro, Slavíci ve školní lavici, Duškova soutěž, Soutěž Základních uměleckých škol ČR, Dětský slavík, Brdský kos a další.

Zuzana Bydžovská, DiS.

Zuzana se narodila 10. října 1961 v Mostě. Pochází z lékařské rodiny. Po ukončení studia Státní konzervatoře v Praze se stala členkou hereckého souboru Divadla Na zábradlí. V letech 1990-2000 byla v angažmá v Národním divadle a od divadelní sezóny 2000/2001 je opět v Divadle Na zábradlí. Hostuje rovněž v divadlech Ungelt a Kalich. Ve filmu debutovala už jako jedenáctiletá v dětském snímku Věry Šimkové-Plívové PŘIJELA K NÁM POUŤ. Brzy se stala jednou z nejobsazovanějších televizních hereček, pamětihodné jsou například inscenace TEN SVETR SI NESVLÍKEJ, JESTLI JEDNOU ODEJDU (v obou hrála dceru Ivy Janžurové) nebo PŘÍPAD PLATFUS, všechny v režii Františka Filipa. Hrála v seriálech - od ROZPAKŮ KUCHAŘE SVATOPLUKA přes HOTEL HERBICH až po HOSPODU, ve filmech "starých bardů" (HELIMADOE i UČITEL TANCE Jaromila Jireše), ale účinkovala i v debutech: Petra Zelenky (KNOFLÍKÁŘI), Bohdana Slámy (AKÁTY BÍLÉ) či Moniky Elšíkové (ARCHA PRO VOJTU). V posledních letech se však - s výjimkou Zelenkových PŘÍBĚHŮ OBYČEJNÉHO ŠÍLENSTVÍ a Vorlova GYMPLU - věnuje hlavně TV inscenacím a divadlu. Za matku Petra právě ve snímku GYMPL získala Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.

Jarmila Žilková, DiS.

Vystudovala Pražskou konservatoř obor zpěv a hra na harfu. Ještě v době studií byla oceněna na interpretačních pěveckých soutěžích v Karlových Varech a v Brně. Se svým otcem, flétnistou Václavem Žilkou, spolupracovala jako zpěvačka a harfenistka v komorním souboru Pražské duo. Svůj zpěv doprovázela na harfu po vzoru irských zpívajících harfenistů. Tímto nevšedním spojením inspirovala české komponisty k napsání hudby, kterou premierovala na koncertech Pražského dua. Petr Eben jí věnoval známé Truvérské písně. V Národním divadle vystoupila v rolích první žínky v Rusalce, Barberiny ve Figarově svatbě a pod., v ostravské opeře ztvárnila Mařenku z Prodané nevěsty, na zájezdech v Německu si zazpívala roli první dámy v Kouzelné flétně. Jako mnohaletá členka renomovaného komorního tělesa PKS, i jako solistka PKO, České filharmonie, Symfonického orchestru Českého rozhlasu, Filharmonie Brno, Moravské filharmonie Olomouc vystoupila na nejvýznačnějších koncertních a festivalových operních podiích u nás , v celé Evropě, Asii, Latinské Americe, Austrálii a natočila bezpočet snímků pro Český rozhlas a televizi, Supraphon, Chandos aj. V posledních letech se prosadila ve vysílání Českého rozhlasu stanice Vltava, kde se autorsky podílela na pořadu Slovo o hudbě, věnovanému tkzv. vážné hudbě, jejím autorům a interpretům. Již několik let se věnuje pedagogické činnosti . Netradičním a ojedinělým způsobem se věnuje vzdělávání dětí a mládeže ve své hudební škole v Praze.

Filip Cíl, DiS.

Filip Cíl se narodil 4. 1. 1989 v Praze do umělecky založené rodiny.  Od malička byl členem folklórního souboru a snil o životě stráveném na jevišti. Mezi jeho koníčky patří tanec (folklór), hra na housle, violu, kontrabas, kytaru a píšťaly. Rád také sportuje.  Studoval mezinárodní konzervatoř.

O jeho herecké kariéře rozhodl Hynek Bočan, když Filipa vybral v castingu do role Maděrova syna v seriálu Zdivočelá země ( 1997).  V roce 2007 si ho vybral režisér Jiří Strach do pohádky Tři životy (2007), kde ztvárnil roli Vítka. Další velkou příležitostí ukázat svůj talent dostal v televizním filmu Kanadská noc (2008) v režii Zdeňka Zelenky. Hrál jednu z hlavních rolí vedle Dagmar Havlové a Viktora Preisse a  zde - tento v té době ještě student herectví - obstál na výbornou. V témže roce si na Filipa opět vzpomněl Jiří Strach s menší rolí ve výborném televizním filmu BrainStorm (2008).  Svůj taneční talent dokonale předvedl v 1třinácidílném seriálu První krok (2009), jenž  byl natočen pro televizi Nova a odehrává se v prostředí taneční školy. V romské pohádce Jaroslava Hovorky Dilino a čert ( 2009)  si zahrál hlavní roli Dilina, který je obdobou hloupého Honzy. Filip Cíl se objevil i ve velmi úspěšné třídílné mysteriózní detektivky režiséra Jiřího Stracha Ďáblova lest (2009) v menší roli novice Pavla. Další výborný herecký výkon předvedl tento nadějný herec v díle Ireny Pavláskové Bludičky (2010) v hlavní roli Adama, který prochází nelehkou životní zkouškou při opouštění dětského domova a vstupu do normálního života.  Dle jeho vlastních slov mu nejvíce dala zabrat scéna hádky s Lindou ke konci filmu, která je emočně vypjatá.

MgA. Martina Ema Gasparovič

Mgr. Jaroslava Tvrzníková

Jedna z hvězd českého filmu přelomu padesátých a šedesátých let Jaroslava Tvrzníková pochází z Prahy, kde se narodila na počátku druhé světové války. Od dětství měla široký okruh mimoškolních aktivit, na střední škole v jejích zájmech dominovala archeologie, kterou chtěla studovat. Mezitím ale přišly první filmové role – a to nijak malé, které nakonec jejím krokům daly zcela jiný směr. Ještě na základní škole se objevila v dětském filmu MŮJ PŘÍTEL FABIÁN (1953). V šestnácti letech jí byla svěřena hlavní role osiřelé dívky Bláži v dodnes známém filmu ROBINSONKA (1956). Dnes se tento příběh může zdát zastaralý, v polovině padesátých let ale znamenal oživující odklon od základní tvůrčí koncepce československé kinematografie. O rok později pak ztvárnila menší role v dodnes ceněných filmech ROČNÍK 21 (1957) a ŠTĚŇATA (1957), které opět vybočovaly z tehdejší filmografie. První ze jmenovaných filmů režíroval Václav Gajer, který pak Tvrzníkovou vyzval ke spolupráci ještě několikrát. Velké filmové role nastartovaly Jaroslavě Tvrzníkové kariéru a to ji místo plánovaného studia archeologie přivedlo do Studia E. F. Buriana (1957-1959), kde získala první odbornou průpravu v herectví. Ve studiu pak pokračovala na DAMU, kterou absolvovala v roce 1962. Souběžně s tím nadále točila a ještě před dokončením studií odehrála další velké filmové role. V dodnes slavné komedii PÁTÉ KOLO U VOZU (1958) byla dcerou ústředního manželského páru (M. Nedbal, V. Fabianová). Další role Jaroslavy Tvrzníkové – opět rozsahem střední až hlavní – dnes můžeme zařadit do kategorie kuriozit vzhledem k značnému ovlivnění dobou svého vzniku, nicméně tehdy šlo o značně populární filmy, které pomáhaly dotvářet Tvrzníkové její herecký profil a především jí budovaly širokou popularitu. Takový byl film SEDMÝ KONTINENT (1960), jehož základní téma meliorace bažin naznačuje umělecké kvality snímku; zde Tvrzníková hrála hlavní roli mladé Věry (jejího otce hrál Jaroslav Marvan). V dalších dvou filmech, KRÁLÍCI VE VYSOKÉ TRÁVĚ (1961) a NESCHOVÁVEJTE SE, KDYŽ PRŠÍ (1962) vytvořila moderně pojaté postavy učitelek. Značného významu nabyla také práce s hlasem Tvrzníkové a počátkem 60. let v několika dobově populárních komediích nadabovala začínající neherečky. Za krasobruslařku Milenu Kladrubskou mluvila ve filmu LEDOVÍ MUŽI (1960), poté z plátna promluvila místo Karly Chadimové ve „spartakiádní“ veselohře VALČÍK PRO MILIÓN (1960), následně dabovala Hedu Škrdlantovou ve filmu SPADLA S MĚSÍCE (1961). V pozdějších letech dabovala i filmy a seriály ze zahraniční produkce.

 
 

Martina se narodila v umělecké rodině v Praze na Malé Straně. Již od předškolního věku se věnovala klasickému baletu v přípravce ND, stepu a zpívala v Dětském pěveckém sboru Čs. rozhlasu. Později soutěžila ve společenském a výrazovém tanci. V letech 1979–1984 vystudovala herectví na Divadelní fakultě AMU pod vedením Miloše Nedbala, Jany Hlaváčové, Františka Laurina; absolvovala v Divadle DISK hrou V. K. Klicpery: Každý něco pro vlast v režii Jana Buriana. Po promoci se stala členkou hereckého souboru Klicperova divadla v Hradci Králové, hostovala v pražském Švandově divadle, v poetické kavárně Viola a v Divadle v Řeznické. Dalším divadelním krokem bylo angažmá ve Středočeském divadle Kladno – Mladá Boleslav. Na jevišti tohoto divadla vytvořila řadu rolí ve hrách světových i českých autorů. Je známá také jako filmová a televizní herečka. Vytvořila desítky rolí pod vedením významných českých režisérů např. František Vláčil, Antonín Kachlík, Otakar Vávra, Věra Chytilová, Ladislav Smoljak, Věra Jordánová, Václav Vorlíček, F. A. Brabec, Irena Pavlásková, Milan Cieslar, Tomáš Vorel. Od roku 2014 působí jako pedagog jevištní mluvy na Katedře činoherního divadla DAMU. Zároveň přednáší na Filozofické fakultě UK v Praze na Univerzitě třetího věku program Mluvit či nemluvit. Od letošního roku vyučuje na Konzervatoři Jana Deyla a také Mezinárodní konzervatoři Praha.

MgA. František Skřípek

Herec František SKŘÍPEK je syn televizního architekta a jevištního výtvarníka Františka Skřípka (*1923). Absolvoval DAMU (1974) a nastoupil do angažmá v Divadle Jiřího Wolkera v Praze, roku 1990 se stal hercem a vedoucím provozu pražského Studia Ypsilon a od roku 1994 působí jako herec a ředitel Městského divadla Mladá Boleslav. Vedle herectví se věnuje uměleckému přednesu, který i vyučoval na DAMU (1981–90). Stal se trojnásobným vítězem celostátní soutěže mladých profesionálů v uměleckém přednesu (1974, 1975 a 1979). Jeho skromná filmografie obsahuje převážně politicky exponované tituly, příběhy o problémech současné mládež a snímky s kriminálními zápletkami, kde se objevil v menších úlohách kluka (Maturita za školou, 1973), studenta (Poslední ples na rožnovské plovárně, 1974), syna ředitele taxislužby (Za volantem nepřítel, 1974), uprchlíka z totálního nasazení (Mys dobré naděje, 1975), četaře (Drsná Planina, 1979) a svazáka (Koncert, 1980). Nakonec ho neminula ani role hlavního hrdiny, jakého zosobňoval mladý idealistický učitel Jan Poncar v Traplově pedagogické agitce Velké přání (1981), ale zároveň šlo o zatím poslední úlohu na film. plátně. Zahrál si i ve studentském filmu FAMU (Vidět dvojmo, 1983). Postavy chlapců a mladíků hrál také v televizi (Lítost, 1970; Puding à la Chipolatta, 1972; Tomík v nesnázích, 1976), kde se objevil i v seriálu Nejmladší z rodu Hamrů (1975) a zatím naposled v pohádce Perníkářka a větrný mládenec (1990).

Mgr. Cyril Navrátil

srpen 2020 Výkonný producent české premiéry hry Lopeho de Vega–Ženy a sluhové

květen 2019 – březen 2020 Cestopis Crossing Israel pro Českou televizi (produkce, spoluautor projektu)

květen 2019- současnost Scénáře pro Český rozhlas 2

listopad 2017 – březen 2019 Project manager pro ITC International – ICT4LWUL (Erasmus+) ve spolupráci s Rumunskem, Polskem, Maďarskem, Estonskem a Itálií

červen 2015 – březen 2019 Course coordinator pro ITC International – Riom (FR), Paříž, Barcelona, Londýn, Helsinki, Karlshamn (SE), Gela (IT)

září 2014 – prosinec 2014 Učitel španělštiny na Collège Jean Rostand (Bellerive sur Allier, Francie)

březen 2013 – květen 2013 Konsekutivní tlumočení (čj-šp, šp-čj) – Megatech industries, Liberec 2012 – současnost Překlad divadelních her ve spolupráci s agenturou DILIA (AJ, FJ, ŠJ) 2008 – 2011 Překlad filmů pro společnosti Sproalfa dabing, Barrandov (AJ, ŠJ, FJ) 2008 – současnost Lektorská činnost: španělština, angličtina, čeština a dějiny umění (soukromá i pro jazykovou školu Glossa)

Barbora Leierová, DiS.

Mgr. Monika Brabcová, Ph.D

Dramaturgyně, novinářka, textařka, doktorka teatrologie. Vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, obor Teorie a dějiny divadla a interaktivních médií, včetně doktorského studijního programu (titul Ph.D.), kde také přednášela. V divadelní praxi začínala jako asistentka režie a šéfredaktorka divadelního časopisu, následně jako dramaturgyně (činohra, muzikál, opereta) v Městském divadle Brno a v Divadle J. K. Tyla v Plzni. Pro tuto scénu také přeložila anglickou operetu Gilberta&Sullivana Piráti z Penzance, která tu měla českou premiéru. Podílela se také na nových českých překladech muzikálu Zpívání v dešti a operety Rose Marie. V poslední době se věnuje žurnalistice, především rozhovorům s celebritami, spolupracuje s divadly, píše zpěvní texty a divadelní i filmové scénáře.

Poprvé jsem na jevišti profesionálního divadla stála v roce 1993, na scéně Těšínského divadla, kde jsem hrála do roku 1996. Během studia na hudebně-dramatickém oddělení Janáčkovy konzervatoře v Ostravě jsem hostovala v Národním divadle Moravskoslezském v Ostravě, jak v činohře, tak i v operetě, protože mě to vždycky táhlo ke zpívání a moc se mi líbilo propojení herectví, zpěvu a tance. Mé první angažmá jsem získala ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti, které kromě činohry uvádělo i skvělé muzikály. Po příchodu do Prahy jsem začala spolupracovat jako sólistka, s úžasným muzikálovým režisérem Jozefem Bednárikem, a od té doby se, ač herečka, věnuji převážně muzikálu. Měla jsem štěstí na krásnou hereckou a pěveckou práci v divadle Hybernia, v divadle Minor, Městském divadle v Mostě a v Hudebním divadle Karlín, kde hraji dodnes Nymfu v mém milovaném muzikále Dracula.

Věnuji se také koncertní činnosti a vystupuji s repertoárem českých a světových muzikálových árií.

Po celou svou hereckou kariéru průběžně spolupracuji s ČT, TV Nova i TV Prima na seriálech a dokumentárních pořadech.

Od roku 2010 se soukromě věnuji pedagogické činnosti a od roku 2020 jsem pedagogem jevištní mluvy na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

Bc. Agáta Hanychová

 

 je česká modelka, majitelka modelingové agentury, moderátorka a také herečka. Vystudovala Střední odbornou školu umění a managementu – ŠUM Praha (obory fotografie, produkce, režie, kamera). V roce 2010 vystudovala také obor Tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě, kde získala titul BcA V roce 2005 se stala II. vicemiss České republiky. Dále působí jako fotografka pro časopis Story. V roce 2013 moderovala noční show 4. řady reality show VyVolení. V roce 2020 je moderátorkou na Mall TV v pořadu Mall Boxing (společně s Natálií Kotkovou nebo Jitkou Nováčkovou).

Je také tiskovou mluvčí nadace Prosaz, která se věnuje starším vozíčkářům. V roce 2009 nechala vydražit svou víkendovou společnost v internetové aukci pro charitativní účely na serveru www.blazniveaukce.cz pro nadaci Blesk Srdce dětem.

MgA. Petr Jeřábek

Divadelní projekty: 2020 Don Pedro (Lope de Vega: Ženy a sluhové, režie: Petr Smyczek, Zámek Plumlov) 2020 Mára (Adam Skala: Zářez, režie: Kateřina Jonášová a kolektiv, online představení Divadla Na Fidlovačce) 2020 Fistach (Andrzej Saramonowicz: Testosteron, režie: Tomáš Svoboda, Divadlo Na Fidlovačce) 2019 Jidáš (Lot Vekemans: Jidáš, režie: M. Řezníček, H20 – bytové divadlo) 2019 Neumann (Šabach, Hřebejk, Jarchovský, Hlas: Šakalí léta, režie: A. Skala, Divadlo Na Fidlovačce) 2016 - 2018 Jonáš Walda (autorská inscenace: Pomezí, režie: L. Brychta, K. Součková, Š. Tretiag, Pomezí z.s.) 2016 až dodnes Zeivel Tele (autorská inscenace: Hlavouni aneb Hlupáci z Chelmu, režie: A. Klimešová, Studio DAMÚZA) 2016 Beatník (autorská inscenace: Všichni zešílíme, režie: A. Klimešová, Svaťák Štvanice) Filmové a televizní projekty: 2019 Bóža (Specialisté: Zanzibar (e90) a Bóža (e103), režie: R. Valentko a R. Šveda, Tv Nova) 2018 Šimon (krátký film: Cukr, režie: T. Vejvodová, FAMU) 2017 Adam (Inspektor Max: Závody se smrtí, režie: P. Nikolaev, seriál ČT) 2017 Kluk (krátký film: Motýl, režie: K. Šindelář, FAMO)

MgA. Jan Uhrin

 

absolvent DAMU - obor režie / dramaturgie

 

- od absolvování až do roku 1992 režie divadelních inscenací, např.: Zeď, Zpráva pro pána, kterému nemá kdo psát

Ó velký Buddho, pomoz jim!.

Sen noci svatojánské v zahradě Černínského paláce.

- zakladatel a ředitel Divadla v Řeznické…

- člen Volného spojení režisérů (Borna, Bělohradská, Potužil, Uhrin)

až do roku 1994 taky - režisér v Českém rozhlase, Redakce pro děti a mládež: hry pro mládež, pohádky, četby na pokračování, hudební pořady - i autorské práce (scénáře rozhlasových her, scénáře četby na pokračování)

 

- 1994 – 1998 Radio Frekvence 1 – ředitel programu

 

- 1996 – 2002 Prima TV - development, (vývoj formátů a jejich realizace – zábava, non fiction, eventy)

 

- 2002 – 2005 Česká televize – vedoucí projektů (vývoj formátů a jejich realizace) dramatická tvorba: „Nadměrné maličkosti“ – cyklus komedií,

- „Vraždy v kruhu“ – krimi seriál

- televizní filmy: „Kuličky“, „O život“

- eventy: první řada Star Dance, Největší Čech, Český lev, Týtý

 

- 2005 – 2008 Prima TV – kreativní producent, dramaturg – seriály: „Velmi křehké vztahy“, „Bazén“

 

- 2009 – 2013 Nova, MPP – kreativní producent (vývoj formátů hrané tvorby – tv seriály, sitkomy, filmy, televizní filmy, vyhledávání a práce s novými autory, vytváření autorských týmů, mapování české současné literatury pro případné televizní nebo filmové zpracování – „Food story“ – dramatický seriál, „Villa Faber“ – dramatický seriál, „Hodinový manžel“ – komediální seriál, „Coastguard“ – komediální seriál, „Trpaslík“ – komediální seriál, „Lepší časy“ – komediální seriál, „Gympl“ vývoj seriálu, „Helena“ – sitkom

 

- 2013 – 2018 Prima tv – development, kreativní producent (vývoj formátů hrané tvorby – tv seriály, sitkomy, filmy, televizní filmy)

- „Vinaři“ a „Vinaři 2“ – seriály - kreativní producent, dramaturg

- „Všechny moje lásky“ – seriál - kreativní producent

- „Mordparta I. a Mordparta II.“ krimi seriály – kreativní producent

- „Všechno nebo nic“ - film, dramaturg

- 2019 – 2020 „Hvězdy nad hlavou“ seriál, kreativní producent

MgA. Daniela Zálešáková

Absolventka DAMU oboru dramatická výchova, současně studovala na divadelní škole AHK v Amsterdamu fyzické divadlo a tanec, kterému se po studiu několik let věnovala. Po narození dětí přijala místo v souboru dětského divadla, se kterým sehrála stovky představení po celé republice. Vedle hraní se vždy věnovala tanci, výuce taneční a pohybové výchovy dětí, choreografii a v poslední době je i certifikovanou lektorkou jógy.

MgA. Tereza Indráková

Vystudovala pražskou HAMU. V letech 1998-99 tančila v izraelské skupině Batsheva Ensemble, pod uměleckým vedením Ohada Naharina. Zde se seznámila s pohybovou metodou Gaga. Při desetiměsíčním pobytu v  New Yorku navštěvovala lekce v Movement Research zaměřené na kontaktní improvizaci a věnovala se studiu Shiatsu. Od roku 1997 působí jako nezávislá tanečnice na pražské scéně ve spolupráci s  Petrem Tycem (Pohyby a nehybnosti, To málo, co vím o Sylfidách), Janem Kodetem (Brány, Tanec smrti, 6x Eva, Evička), Ioanou Monou Popovici (Requiem pro psa), Mirkou Eliášovou (Dech puls běh, The Loop), Ctiborem Turbou (film Mezi nebem a zemí), Nir de Volfem (Dolly in Prague), VerTe Dance (No Motion) či Divadlem Continuo. Vytvořila několik autorských choreografií (Dech, puls, světlo, Mezi nebem a zemí, Na stejné vlně). Pedagogicky se věnuje výuce současného tance a partnerské spolupráci v tanci.

Na klavír začal hrát ve čtyřech letech. Dosáhl mnohých koncertních a soutěžních úspěchů, jak v rámci ČR, tak i mezinárodně. Absolvoval českobudějovickou Konzervatoř v oboru hra na klavír u Mgr. Dinary Suleymanové. Dále se vzdělával v oboru Hudební skladba na Anton Bruckner Privatuniversität v rakouském Linzi. V současnosti studuje pedagogickou fakultu Jihočeské univerzity v oboru angličtina a hudební výchova. 

Od června 2019 je ředitelem a producentem nového Hudebního divadla Ze:Mě v Českých Budějovicích. Zde zastává též pozici hudebního skladatele a dirigenta. V současné době připravuje HDZ:M novou inscenaci úspěšného muzikálu Cyrano (premiéra: září 2021).

Od roku 2013 se aktivně věnuje muzikálové hudební kompozici, na svém kontě má nyní již tři uvedené tituly - Úděl osudu (2014), Cyrano (2016) a Zaslaná pošta (2019). Za svou skladatelskou činnost získal několik ocenění.


V roce 2018 se začal věnovat dirigování, nejdříve jako dirigent divadelního orchestru svého muzikálu Zaslaná pošta, od podzimu téhož roku též jako dirigent smyčcového orchestru ZUŠ Zavadilka, s nímž v listopadu 2019 absolvoval dvoutýdenní koncertní turné po Spojených státech amerických. Od prosince 2019 účinkuje jako 3. dirigent v představeních muzikálu Wicked (Čarodějka) v pražské GoJa Music Hall. Od února 2020 působí jako externí dirigent a asistent dirigenta v Jihočeském divadle, v současnosti v inscenacích Smetanovy opery Tajemství, Čajkovského opery Jevgenij Oněgin a Nedbalovy operety Polská krev. Externě spolupracuje též s Městským divadlem Kladno, kde v současnosti vystupuje v muzikálu Miluju Tě, ale….

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon